Меню

Серверу Зекір’яєву з минулого року відмовляють у побаченнях з родиною

29 Січня 2024
Серверу Зекір’яєву з минулого року відмовляють у побаченнях з родиною

Кримськотатарського активіста Сервера Зекір’яєва, засудженого у «справі кримських мусульман», два місяці утримують у приміщенні камерного типу (ПКТ) виправної колонії №1 у місті Донському Тульської області РФ та відмовляють у тривалих побаченнях з родиною.

Про це «Кримській солідарності» розповіла його дружина Зарема Зекір’яєва, передає Укрінформ.

“Політв’язня з Криму, багатодітного батька Сервера Зекір’яєва, засудженого на 13 років ув’язнення у справі Хізб ут-Тахрір, два місяці містять ПКТ та відмовляють у тривалих побаченнях із сім’єю. Рішення про це ухвалила адміністрація виправної колонії №1 у місті Донському Тульської області РФ 26 листопада 2023 року”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ця практика розпочалася ще у лютому 2023 року — єдиному ув’язненому з Криму постійно посилюють умови утримання. Так, Зекір’яєв провів практично весь минулий рік у ШІЗО (штрафний ізолятор), ПКТ та СУС (суворі умови утримання).

Крім цього, йому відмовляють у тривалих побаченнях із сім’єю. Востаннє Зарема Зекір’яєва була у чоловіка у вересні 2022 року.

Співробітники колонії аргументують суворість ставлення до Зекір’яєва його статтею.

«До нього просто заходять до камери та пишуть порушення. Ставляться як до злісного злочинця», – розповіла дружина.

До арешту Зекір’яєв працював учителем фізкультури та займався квітництвом.

Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону у вересні 2020 року виніс вирок у другій бахчисарайській справі «Хізб ут-Тахрір».