Меню

російський суд залишив чинним вирок політвʼязню Аппазу Куртамету

03 Червня 2024
російський суд залишив чинним вирок політвʼязню Аппазу Куртамету

Четвертий касаційний суд загальної юрисдикції у Краснодарі залишив чинним вирок кримському татарину Аппазу Куртамету. Раніше його засудили до 7 років позбавлення волі за звинуваченням у фінансуванні українського добровольчого батальйону «Крим».

Про це повідомляє Кримська правозахисна група.

20 квітня 2023 року створений РФ Київський районний суд Сімферополя засудив викраденого в липні 2022 року з адмінкордону з Херсонською областю Апаза Куртамета до 7 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Аппаз Куртамет вирушив 23 липня 2022 року з селища Новоолексіївка до Криму до родичів. Його зв’язок із родичами перервався на КПВВ «Чонгар». Впродовж майже трьох місяців місцезнаходження та правовий статус Аппаза Куртамета були невідомі. Також не було інформації про причину затримання та пред’явлені обвинувачення.Аппаза звинуватили у скоєнні злочину за ч.1 ст.208 КК РФ (фінансування збройного формування).

За версією обвинувачення, “Аппаз Куртамет, знаючи про незаконну діяльність ісламського батальйону “Крим”, переказав 500 гривень представнику батальйону”.