Меню

Російський суд порушив 15 стандартів у справі Джеляла та братів Ахтемових – Кримський процес

19 Жовтня 2023
Російський суд порушив 15 стандартів у справі Джеляла та братів Ахтемових – Кримський процес

У судовому процесі над заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, а також Асана та Азіза Ахтемових експерти виявили порушення 15 стандартів. Про це повідомляє «Кримський процес».

Найбільше порушень було зазначено у питаннях забезпечення незалежності та неупередженості суду, а також у реалізації права на захист, зазначають правозахисники, передають Крим.Реалії.

За час процесу аналітики виділили не менше 7 фактів, що вказують на залежність суду від позиції ФСБ, яка виражалася, зокрема, в особливому підході при допиті співробітників цього відомства.

Також у звіті правозахисників йдеться, що у підконтрольному РФ Верховному суді Криму було певне прагнення зберегти гласність судового процесу, проте незважаючи на це було зафіксовано не менше 12 фактів та дій, що обмежують відкритість і публічність судових засідань у цій справі.

Розгляд справи в апеляційній інстанції повністю суперечив принципам гласності та супроводжувався масовими затриманнями слухачів, а також журналістів.

Стандарти презумпції невинуватості обвинувачених також були суттєво порушені, переважно внаслідок кампанії в пресі, яку контролює російська влада, зазначають правозахисники.