Меню

Ремзі Ільясов: Плов жіночих рук не терпить

08 Лютого 2012
Ремзі Ільясов: Плов жіночих рук не терпить

«Люблю повеселитися, особливо – поїсти», – зізнався голова Постійної комісії ВР АРК з міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян Ремзі Ільясов. Благо, поживна, калорійна і різноманітна національна кухня дозволяє насититися не тільки шлунку, а й душі. «Сніданок, обід, вечеря – частина культури, – розповів він. – Страву, яка мені не сподобається, я просто відсуну в сторону, і в нашій їдальні про це вже знають».

Серед улюблених страв депутата – сузме-лахша. Ось рецепт. Потрібно відварити квасолю і домашню локшину, нарізану широкими смужками (2 см на 6 см), укласти шарами і залити розтопленим до почервоніння вершковим маслом: головне розжарити його, але не спалити.

Мама Ремзі Ільясова – південнобережна кримська татарка. Одна з її «коронних» страв – джевезлі аш – великі пельмені, але не манти. Їх посипають подрібненими волоськими горіхами, також заливаючи розпеченим вершковим маслом з цибулею. Але головні улюблені страви – долма або сарма, яку роблять з виноградним листям, капустою і болгарським перцем. «Мама готує її краще за всіх, – посміхнувся Ремзі Ільясов. – Найсмачніше ще ніде не пробував».

Він уточнив, перераховані делікатеси дуже калорійні, ними не можна харчуватися кожного дня, максимум – раз на два тижні.

Димляма – просто і по-літньому.

«Поважаю м’ясо, сам ним займаюся. Найбільш просте у приготуванні – дієтичне блюдо димляма », – говорить депутат. І розкриває деталі.

У чавунний п’ятилітровий казан залити 400 гр. масла. Середніми шматками нарізати півтора кілограма м’яса – поперек, щоб воно давало сік. Викласти його на дно, наступний шар – великі «брусочки» моркви, цибуля, яка «переб’є» запах м’яса, болгарський перець. Щоб надати страві літнього запаху, приправте його спеціями. «У сезон» – кропом, петрушкою, базиліком, взимку – сухими приправами. «В Криму картопля розсипчаста, швидко готується, а капуста жорстка, – зауважив Ремзі Ільясов. – В Узбекистані – навпаки. Тому тут я спочатку укладаю великі пластики капусти, «вінчаючи» блюдо картоплею». Продукти потрібно щільно придавити, довести до кипіння, потім зменшити вогонь. Час варіння може варіюватися від 40 хвилин до години. Коли картопля «проколюється» – все готово. Якщо не вгадав з пропорціями овочів, можна долити трохи води, але рідини, яку виділяє капуста і м’ясо, повинно бути достатньо. При подачі димлями гостям, казан потрібно перевернути на велике блюдо або піднос – сік, який був знизу, просочить інші шари. Також в середину (на етапі, коли укладаємо овочі) можна покласти три-чотири головки часнику.

«Дружина любить, коли я готую плов, – зізнався Ремзі-ага. – Його приготування не довіряю дружині, це чоловіче заняття». Він вважає, дати рецепт плову неможливо – його потрібно відчувати, бачити пропорції, знати особливості продуктів. Слухаючи депутата, я зрозуміла правдивість народної мудрості «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Тут значення має буквально все: від форми і «капризів» рису до якості моркви. Готування перетворюється на справжній ритуал. Кілька невірних дій, і плов не вийде. Крім того, «кухар» повинен «з лишком» запастися терпінням: наприклад, рис потрібно мити в сімнадцяти водах, обережно перебираючи руками.

Люблю я макарони.

«З ненаціональних блюд дуже люблю макарони, – каже мій співрозмовник. – Не італієць, але можу їх їсти хоч кожного дня. Обсмажені, з м’ясом «по-флотськи» обожнюю з дитинства».

Розслабитися після роботи йому допомагає чашечка насиченого, навіть «густого» зеленого чаю, який він вважає за краще заварювати сам, і кілька шматочків чорного шоколаду. «У ресторані замовляю« п’ятнадцятикопієчні »чай. В узбецькій чайхані раніше можна було купити цей напій за п’ять копійок, але я просив «потрійний», міцний – звідси і вартість збільшувалася в три рази. Там, де я зазвичай обідаю, про це вже знають », – пояснив депутат.

З професійним недосипанням і втомою йому допомагають боротися ранковий контрастний душ і міцна натуральна кава з вершками без цукру. Він пригостив журналістів напоєм, зробленим за його улюбленим рецептом: в холодну воду всипати дві чайні ложки кави, довести до кипіння і кинути дрібку солі, при подачі додати вершки – дійсно, смачно і незвично.

Але по-справжньому релаксує депутат в лазні і басейні. Влітку без роздумів проміняє море на «високий градус» парилки. «Європейці не розуміють, як можна перебувати в російській лазні з температурою +110, але для мене це насолода. Такі процедури допомагають позбавитися від втоми, стресу і негативних емоцій », – вважає Ремзі Ільясов.

Маргарита Шитова

Фото: Олега Кожуховського

“Кримські вісті”