Меню

Рефат Чубаров : Міжнародний форум неодмінно повинен відбутися напередодні 18 травня 2014 року – 70 -ї річниці депортації кримськотатарського народу

04 Грудня 2013
Рефат Чубаров : Міжнародний форум неодмінно повинен відбутися напередодні 18 травня 2014 року – 70 -ї річниці депортації кримськотатарського народу

4 грудня 2013 року в Києві відбулася зустріч Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова і народного депутата України Мустафи Джемілєва з Верховним Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин ( ВКНМ ) пані Астрід Торс .

У зустрічі також взяли участь старший радник офісу ВКНМ Боб Дін і помічник – консультант народного депутата України Олексій Скорик.

У ході зустрічі , яка тривала близько двох годин , сторони обговорили широке коло питань , що стосуються ситуації в Криму і положення кримськотатарського народу , розвитку політичної кризи, викликаної прийнятим 21 листопада 2013 року рішенням Кабінету Міністрів України щодо призупинення підготовки до підписання Угоди про Асоціацію України з ЄС , а також перспективи проведення Міжнародного форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу.

Співрозмовниками були детально порушені питання можливого діалогу державної та республіканської влади з кримськотатарським народом і його представницьким органом.

Глава Меджлісу зазначив , що напередодні 70 – ї річниці депортації кримськотатарського народу зі своєї історичної Батьківщини – Криму, дуже важливо , щоб кримські татари отримали чіткі імпульси від української держави та міжнародних організацій , в першу чергу, від ОБСЄ і ЄС, які на сьогодні безпосередньо також залучені до пошуку шляхів вирішення кримськотатарської проблеми в Україні 

«Кримськотатарський народ очікує , що проект Закону України «Про відновлення прав осіб , депортованих за національною ознакою» буде неодмінно прийнятий , – підкреслив Р.Чубаров . – Ми очікуємо , що Україна найближчим часом озвучить свою позицію в частині проведення на початку 2014 року Міжнародного форуму , який неодмінно має відбутися напередодні 18 травня 2014 року – 70 -ї річниці депортації кримськотатарського народу».

Народний депутат України М.Джемілєв в бесіді з Верховним Комісаром ОБСЄ заявив , що влада повинна підходити до кримськотатарського народу , як до корінного народу Криму , і як одного з суб’єктів політичного , економічного та суспільного життя України , а не як до об’єкта , ставлення до якого залежить від політичної кон’юнктури та інтересів влади.

У свою чергу, Верховний Комісар ОБСЄ у справах національних меншин Астрід Торс підкреслила , що офіс ВКНМ і надалі буде уважно відстежувати процеси, що відбуваються в Україні , як держави – члена ОБСЄ , особливо в сфері захисту прав людини і націй.

За словами Верховного Комісара , для неї та її команди дуже цінний той шлях , який пройшли кримські татари. «Я розумію , що подальше затягування правого врегулювання кримськотатарської проблеми може сприяти , особливо серед молоді , нетерпінню і пошуку інших форм захисту своїх прав» , – заявила Астрід Торс .

Звертаючись до своїх співрозмовників , Верховний Комісар ОБСЄ у справах національних меншин висловила впевненість , що лідери кримських татар і далі будуть керуватися принципами демократії , при цьому зазначивши , що високо цінує можливість бути особисто знайомою з лауреатом правозахисної премії Верховного Комісара ООН у справах біженців «Премії Нансена» Мустафою Джемілєвим .

Для довідки: влітку 2013 року колишній міністр з питань міграції та європейських зв’язків Фінляндії Астрід Торс була обрана новим Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин.

Пані Торс була членом Європейського парламенту. Її призначення на посаду Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин стало загальним рішенням всіх 57 держав-учасниць ОБСЄ. Трирічний термін перебування Торс на посаді Верховного комісара ОБСЄ почався 20 серпня 2013 року .