Меню

Правозахисники: мобілізація в рф неслов’янських народів – спроба придушити можливий супротив

07 Жовтня 2022
Правозахисники: мобілізація в рф неслов’янських народів – спроба придушити можливий супротив

«Часткова» мобілізація у рф стосується переважно неслов’янських народів. Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко повідомив у коментарі азійському медіа Caravanserai.

– Росія завжди активно залучала неросійських народів до бойових дій. Ви тільки подивіться, скільки їх було мобілізовано з Башкортостану, Дагестану та Бурятії [регіонів Росії з переважно неслов’янським населенням], – розповів Євгеній Ярошенко.

Не стала виключенням і так звана «часткова» мобілізація, яку рф розпочала 21 вересня. Кількість мобілізованих кримських татар подекуди сягає 90 % у деяких містах та селах окупованого півострову.

– Скільки мобілізували з Москви і Петербурга? Цифри говорять самі за себе. Неросійські народи [призовом] вони їх громлять, – додав аналітик.

Через таку мобілізацію росія намагається придушити можливий супротив неслов’янських народів. Крім того, шляхом мобілізації росія може прагнути витіснити кримських татар з окупованого півострова. Наприклад, в одному з населених пунктів 27 з 28 повісток отримали кримські татари.