Меню

Політв’язні у справі «Хізб ут-Тахрір» зазнають нелюдського поводження – правозахисники

11 Січня 2023
Політв’язні у справі «Хізб ут-Тахрір» зазнають нелюдського поводження – правозахисники

Політв’язні з «другої Сімферопольської групи» справи «Хізб ут-Тахрір» Джеміль Гафаров та Сервет Газієв зазнають нелюдського поводження з боку окупантів. Про це розповів аналітик правозахисної організації КримSOS Євгеній Ярошенко.

– Стан здоров’я Джеміля Гафарова та Сервета Газієва суттєво погіршився через жахливі умови утримання. Відсутність належної медичної допомоги можна розцінювати як нелюдське поводження з боку окупантів, – зазначив Євгеній Ярошенко.

Ув’язнений у 2019 році Джеміль Гафаров мав 3 групу інвалідності до арешту через хворобу серця. Після перебування за ґратами стан його здоров’я погіршився й медики поставили йому 2-гу групу інвалідності. 28 червня 2022 року у Сервета Газієва стався мікроінсульт. У нього паралізувало праву частину обличчя. 

11 січня Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону виніс вирок  Сервету Газієву, Джемілю Гафарову, Ерфану Османову, Аліму Карімову та Сейрану Муртазі. Кожного з кримських татар засудили до 13 років позбавлення волі через начебто участь у «терористичній організації Хізб ут-Тахрір». 

– Сервета Газієва і Джеміля Гафарова, попри серйозні вади здоров’я, жодного разу не відпустили під домашній арешт, – зазначив Ярошенко.