Меню

Політвʼязню Абдулмеджиту Сейтумерову заборонили Коран у камері

20 Листопада 2023
Політвʼязню Абдулмеджиту Сейтумерову заборонили Коран у камері

Фігуранту «п’ятої бахчисарайської групи» Хізб ут-Тахрір Абдулмеджиту Сейтумерову забороняють зберігати в камері Коран арабською мовою. Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

За словами адвоката Еміля Курбедінова, кримчанин написав заяву до адміністрації СІЗО-2 і зараз чекає на рішення.

«З Кораном арабською мовою є певні проблеми – його іноді видають, іноді не видають. Виникли питання щодо того, чи можна його читати арабською мовою або лише в російському перекладі», – повідомив юрист, передають Крим.Реалії.

На умови утримання Абдулмеджит Сейтумеров не скаржився. Він розповів захиснику, що отримує передачі та готується до судового процесу.

«Він налаштований на те, щоб боротися і доводити свою абсолютну невинуватість за цими абсурдними звинуваченнями», – додав Курбедінов.

У Бахчисараї та Бахчисарайському районі Криму російські силовики вранці 24 серпня провели обшуки в будинках кримських татар – Руслана Асанова, Сейдамета Мустафаєва, Ремзі Неметулаєва, Абдулмеджита Сейтумерова, Аметхана Умерова та Ельдара Якубова, після чого їх затримали і доправили в будівлю ФСБ РФ у Сімферополі. Всім затриманим висунули підозри в першій частині статті 205.5 КК РФ – організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації. Йдеться про організацію Хізб-ут-Тахрір – забороненої в Росії.