Меню

Політвʼязень Руслан Сулейманов поскаржився на бездіяльність лікарів

10 Листопада 2023
Політвʼязень Руслан Сулейманов поскаржився на бездіяльність лікарів

Засуджений до 14 років колонії кримський активіст, громадянський журналіст Руслан Сулейманов поскаржився на бездіяльність лікарів та умови утримання у СІЗО №3 Новочеркаська.

Про це повідомила “Кримській солідарності” адвокатка Світлана Олексенко після побачення з політв’язнем у слідчому ізоляторі, передає Суспільне Крим.

За її словами, політв’язень неодноразово звертався до лікарів через хворобу серця, але вони лише один раз відвідали його та порадили пустирник і гліцин, від яких чоловік відмовився. На його прохання дати ліки без спирту медики заявили, що таких немає в наявності.

Крім того, у камері підвищена вологість. Сулейманов спав на куртці допоки не включили опалення 16 жовтня. З 5 жовтня, як його перевели в одиночну камеру, постільну білизну так і не поміняли. 

Захисниця фігуранта Сімферопольської другої групи у “справі Хізб ут-Тахрір” зазначила, що прати білизну неможливо, адже немає місця для сушарки. Також політв’язень не може нічого купити у магазині із засобів гігієни.

Також за ним постійно спостерігають через відеокамеру. На запитання бранця Кремля, чому його перевели в одиночну камеру, співробітники ізолятору сказали: “Ти стоїш на профобліку. Якщо не підеш, застосуємо силу”. Він зробив запити, чому комісія ухвалила відповідне рішення, але відповіді поки немає.

Адвокатка Сулейманова додала, що фруктів і овочів немає, а питна вода — тільки фільтрована з-під крана.

На даний момент кримський татарин зміг зателефонувати матері та дружині, але довгострокові побачення йому не дозволяють. На короткострокові побачення на кілька годин родині політв’язня важко добиратися з Криму.