Меню

Політувʼязнену Данилович позбавили доступу до ліків у російській колонії

08 Лютого 2024
Політувʼязнену Данилович позбавили доступу до ліків у російській колонії

Кримську громадянську журналістку Ірину Данилович, яка у російській в’язниці втратила слух у лівому вусі та перенесла в СІЗО Сімферополя інсульт, позбавили можливості приймати необхідні ліки, без яких вона зазнає тяжких нападів головного та вушного болю. 

Про це Суспільному Крим розповів батько політувʼязненої Бронислав Данилович.

“1 грудня минулого року її звозили на обстеження до Ставропольської крайової лікарні, її обстежували два лікарі. Висновок такий, дуже підступний. Написали, що лікувати вже пізно, потрібно було лікувати в перші два тижні, коли сталося це. Зараз потрібно тільки чекати, коли зовсім оглухне на ліве вухо, нерв атрофується і все. І від цього дня, від 1 грудня минулого року, їй не видали жодної пігулки, ні навіть того, що надсилав із дому я. Ніякого лікування просто не проводиться. Коли ти перебуваєш 24 години на добу зі свистом, наче від реактивного двигуна, у вусі, і коли ти відлунням чуєш свої ж слова в голові, – стан хорошим бути не може. У неї часто головні болі”, — розповів він.

За інформацією Броніслава Данилович, у колонії на роздачу ліків відведено лише 90 хвилин два рази на тиждень. За цей час обслуговується ліки отримати встигають лише 20-30 осіб із черги.

Також батько Ірини Данилович розповів, що в колонії за правилами дозволено мати ліки, проте адміністрація всеодно забороняє їх при собі тримати.

В російській колонії жахливі санітарно-гігієнічні умови. Зокрема, немає гарячої води і тисяча жінок-в’язнів не можуть нормально помитися. Крім того, через недостатнє очищення посуду для їжі зростає кількість кишкових захворювань у в’язнів, лікуванням яких ніхто не займається.

“У зимовий час у них там на 400 осіб, 5 колонок і всі з холодною водою. Є випадок, коли вони розбивають лід і крижаною водою миються. Для того, щоб прийняти душ там дається дуже мізерний час. Як донька мені каже: “Встигнеш намилитися, а змити мило можеш за цей час і не встигнути”. Основні дві головні претензії в неї – це лікування і санітарно-побутові умови”, — підсумував Бронислав Данилович.