Меню

По 13 років колонії – російський суд засудив п’ятьох кримських татар

11 Січня 2023
По 13 років колонії – російський суд засудив п’ятьох кримських татар

Суд у Ростові-на-Дону (росія) дав учасникам «другої Сімферопольської групи» Хізб ут-Тахрір Сервету Газієву, Джемілю Гафарову, Аліму Карімову, Сейрану Муртазі та Ерфану Османову по 13 років колонії суворого режиму.

Про це повідомило громадське об’єднання «Кримська солідарність» у Фейсбуці 

– Головуючий суддя Валерій Опанасенко визнав підсудних винними. Всім політв’язням присудили 13 років у колонії суворого режиму з першими двома роками у суворих умовах в’язниці, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, після звільнення на політв’язнів також поширюється обмеження свободи пересування строком на 1 рік, для Сервета Газієва та Аліма Карімова – 1 рік та 6 місяців. 

Після оголошення вироку Алім Карімов заявив, що після таких вироків «країна перетворюється на Північну Корею». Після цього його вивели із зали засідання. 

Цей розгляд тривав близько двох років. Російський прокурор вимагав від 13 до 13,5 років позбавлення волі. Політв’язнів позбавили можливості виступити з останнім словом. Сервет Газієв не зміг виступити в дебатах – йому заборонили говорити кримськотатарською мовою, а російською він майже не володіє.