Меню

Півсотні кримських політв’язнів не отримують медичну допомогу – Ташева

17 Березня 2023
Півсотні кримських політв’язнів не отримують медичну допомогу – Ташева

Близько 50 кримських політв’язнів, які нині перебувають у в’язницях, мають проблеми зі здоров’ям, багатьом із них не надається медична допомога. Про це повідомила Постійна Представниця Президента України в АРК Таміла Ташева, передає Укрінформ.

– Ненадання медичної допомоги, згідно із Женевською конвенцією, це, фактично, тортури над людьми. У нас ще є близько 50 осіб, у яких поганий стан здоров’я, багатьом не надається медична допомога. Велика частина цих політв’язнів – у поважному віці, – зазначила вона.

Ташева зауважила, що політв’язнів Костянтина Ширінга та Джеміля Гафарова, які загинули у російських тюрмах, фактично довели до смерті.

Звісно, що це – нелюдське поводження, що можна прирівнювати до тортур. На превеликий жаль, я боюся про це говорити, але це могли бути не останні смерті і доведення до смерті у російських тюрмах, – зазначила Ташева.

10 лютого у СІЗО Новочеркаська (росія) помер кримськотатарський політв’язень Джеміль Гафаров, засуджений до 13 років в’язниці за «справою кримських мусульман». Він переніс інфаркт, мав хворобу серця, потребував діалізу нирок.

8 лютого у колонії в Оренбурзькій області рф помер незаконно засуджений у тимчасово окупованому Криму Костянтин Ширінг. Він неодноразово звертався по медичну допомогу, потребував операції на серці, однак її не провели.