Меню

Перебування Нарімана Джеляла невідоме з жовтня

21 Листопада 2023
Перебування Нарімана Джеляла невідоме з жовтня

Родина засудженого до 17 років ув’язнення першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла не знає, де він перебуває з 2 жовтня після етапування із СІЗО-2 м. Сімферополя.

Про це повідомила його дружина Левіза Джелял на своїй сторінці у Facebook, передає Суспільне.

Так, 2 жовтня політв’язня разом з Асаном і Азізом Ахтемовими вивезли із СІЗО-2 м. Сімферополя на етапування у місця відбування покарання на території Росії.

“Наразі, згідно з листами, отриманими від хлопців за допомогою “Зонателеком”, відомо, що Азіз прибув до місця відбування покарання 10 листопада до В’язниці-2 міста Єнісейська Красноярського краю, Асан наразі прямує дорогою до Владимирської в’язниці, після чотирьох СІЗО, в яких він пробув деякий час по дорозі”, — написала вона.

Водночас про Джеляла не відомо, де і в якому стані він перебуває, адже бранець Кремля досі не вийшов на зв’язок.

“Чому не зміг скористатися, щоб повідомити про себе, питання, думаю, риторичне. Упевнена, що це робиться спеціально з метою чинення на нього психологічного тиску і морального гноблення, які прирівнюються до насильства. Вірю в те, що це не зламає силу духу Нарімана, але з огляду на такий довгий шлях невідомо де, переживання за його фізичне здоров’я мене дуже турбують”, — зазначила Левіза.

Дружина політв’язня вже написала десятки листів у різні ізолятори, але він досі не прибув до жодної з в’язниць Красноярського краю, куди його мали розподілити. Через це вона разом з адвокатом відправила заяву до ФСВП Росії м. Москви і ГУФСВП Росії по Красноярському краю, аби їм негайно повідомили місце знаходження Джелялова і про стан його здоров’я. Але відповіді ще немає.

“Відправивши в найвіддаленішу в’язницю і тим самим максимально ізолювавши Нарімана, недостатньо було, мабуть, треба ще закатувати незаконно засуджену людину та її сім’ю. Такі жорстокі реалії через людей, які вважають себе вершителями доль”, — зауважила дружина незаконно засудженого кримського татарина.