Меню

Окупанти у Криму судитимуть активіста за “неповагу до влади”

17 Березня 2023
Окупанти у Криму судитимуть активіста за “неповагу до влади”

В окупованому Криму відбудеться судилище над громадянським журналістом Роланом Османовим.

Як розповів QIRIM.News Османов, про дату “суду” його сповістять телефоном.

Кримський татарин звинувачується у порушенні статті «Про неповагу до влади у публічному просторі» , відповідний протокол на нього склали в Центрі протидії екстремізму після того, як у його будинку було проведено обшук, 15 березня.

Протокол складено за те, що він буцімто в одному зі своїх постів у соцмережі написав, що жоден цар не вартий того, щоб за нього вмирати чи вбивати та ніхто не може змусити це робити.

Стосовно обшуку Османов розповів, що він був пов’язаний із пошкодженням залізниці в районі Бахчисараю, і силовики шукали вибухові речовини та відповідні матеріали у його будинку.

Вони, вдершись у будинок, поводилися вкрай нахабно. На мене одягли кайданки, поклали на підлогу. Ніхто не надав своїх документів. Мені не надали можливості зателефонувати адвокату. Пред’явили постанову та розпочали обшук. Вони демонстративно перевертали всі речі у будинку. Під час обшуку матері стало дуже погано. У неї піднявся тиск, вона зомліла. Довелося викликати швидку і дякувати Богові все обійшлося, – сказав він.

Ролан Османов припустив, що диверсії, подібні до пошкодження залізниці в районі Бахчисараю, можливо організовані самими спецслужбами для того, щоб мати привід для репресій у Криму.