Меню

Окупанти провели обшук у Назима Меметова

23 Січня 2024
Окупанти провели обшук у Назима Меметова

Окупаційні силовики провели обшук у будинку заступника голови ЦВК з виборів делегатів Курултаю кримськотатарського народу Назима Меметова.

Про це він розповів в коментарі “Кримській солідарності”, передає Суспільне Крим.

“Сьогодні мене розбули сторонні голоси та звуки. І тупіт ніг в моєму будинку. Я сплю на другому поверсі і прокинувся від того, що почув як ходять ноги чужі, якісь люди кричать один на одного: “Чисто, чисто! Забігаємо!” І увійшли в мою кімнату, засвітили мені ліхтариком в обличчя, сказали вставайте, представтесь, одягайтесь. І ці люди були в балаклавах самі, зі зброєю, в бронежилетах. Чоловік напевно десь 12-15”, — заявив Меметов.

Він зазначив, що на нього не чинили фізичного впливу, проте “силова група” поводила себе зухвало та нахабно.

Меметову окупанти зачитали постанову судді “Київського районного суду міста Севастополь” в рамках кримінальної справи початої по ч.6 ст. 222 КК РФ.

“Почата кримінальна справа. Проводять відповідні оперативні розшукові заходи. І суддя ухвалив здійснити обшук приміщення і вказав дві адреси, які належать мені. Це де я живу і сусідню ділянку, яка також належить мені. Там просто адреса інша. По суті, це одна і та ж власність”, — розповів Меметов.

Загалом обшук тривав близько 4 годин. По результатам незаконних дій окупантів, у Назима Меметова вилучили мобільний телефон та ноутбук

“Я спросив у них в якому статусі я знаходжусь. Вони сказали, що у мене ніякого статусу немає. Я кажу: “Я звинувачений, підозрюваний, свідок? В якому я стасусі?” Вони статус мені не визначили. Вони сказали, що просто проводять оперативний розшуковий захід на основі ухвалення суду. І змусили мене розписатись в цьому ухваленні. Але коли попросив копію цього ухвалення, сказали: “Ні, ця копія не надається Вам”, — наголосив кримський татарин.

Він також вважає, що подібні дії — це запланований тиск на всіх кримських татар, які так чи інакше незгодні з тими подіями, які почали відбуватися після окупації Криму в 2014 році.

“Я вже в тому віці, коли мене тяжко збити з моєї позиції. І якщо я на якійсь позиції стою, я її притримувався, притримуюсь і буду притримуватись! Збити мене з цієї позиції складно такими актами залякування”, — резюмував Меметов.