Меню

Окупанти продовжив арешт фігурантів пʼятої Бахчисарайської групи

14 Червня 2024
Окупанти продовжив арешт фігурантів пʼятої Бахчисарайської групи

Південний окружний військовий суд РФ продовжив термін утримання під вартою активістам із п’ятої Бахчисарайської групи “Хізб ут-Тахрір”. Сейдамет Мустафаєв, Ремзі Німетулаєв, Абдулмеджит Сейтумеров, Аметхан Умеров, Руслан Асанов та Ельдар Якубов пробудуть у СІЗО до 24 листопада цього року. Про це «Кримській солідарності» повідомив адвокат Еміль Курбедінов.

Так званий суд озвучив вступну резолютивну частину у справі та відхилив усі клопотання сторони захисту, у тому числі щодо повернення справи прокурору. За словами Курбедінова, захист наполягав на поверненні “для усунення недоліків”, через які “неможливо винести загальний вирок”.

“Ця справа не витримує жодної критики, і ми досить докладно обґрунтували свою позицію”, — зазначив Курбедінов.

Також російський суд не врахував доводи захисту про запобіжний захід активістам і залишив їх під вартою за клопотанням прокурора.

Нагадаємо, після проведення саміту “Кримської платформи”, 24 серпня в окупованому Криму російські силовики затримали шістьох кримських татар. Вранці того дня у Бахчисараї та Бахчисарайському районі у будинках Ремзі Німетулаєва, Руслана Асанова, Сейдамета Мустафаєва, Аметхана Умерова, Ельдара Якубова та Абдулмеджита Сейтумерова провели обшуки. Після чого чоловіків затримали.