Меню

Окупанти «націоналізували» майно українців у Криму на 2 млрд

11 Червня 2024
Окупанти «націоналізували» майно українців у Криму на 2 млрд

Російська влада в анексованому Криму заявляє, що продала «націоналізоване» майно громадян України на суму 2,1 млрд рублів. Про це повідомив голова російського парламенту Криму Володимир Константинов в інтерв’ю «РИА Новости», передає Крим.Реалії.

Глава російського парламенту Криму також заявив, що підконтрольна РФ влада на півострові сподівається до кінця року отримати «значні доходи» від продажу майна українських громадян, оскільки «до реалізації готуються добрі активи».

8 червня Константинов заявив, що російська влада Криму має намір «націоналізувати» ще 110 об’єктів, які належать українським громадянам. За його словами, список поповнився об’єктами співачки Джамали, колишнього прем’єр-міністра України, екс-міністра економіки АР Крим Арсенія Яценюка, родини екс-депутата Верховної Ради України Лідії Котельяк, бізнесмена Вадима Вайспапіра. Також до переліку включено майно родичів українського політика, колишнього депутата Верховної Ради України Віталія Хомутинника та «інших українських сусідів Зеленського у Лівадії».

Підконтрольна РФ влада на півострові також має намір «націоналізувати» майно інших юридичних осіб, зокрема ЗАТ «Ялтинська кіностудія», ТОВ «Готель «Брістоль» у Ялті, ПАТ «Платинум банк», «Холдингова компанія «Київміськбуд», Центр дельфінотерапії, реабілітації та відпочинку в Алушта.

Раніше російська влада Криму стверджувала, що виручила від продажу «націоналізованого» майна українських громадян у Криму 1,7 млрд рублів.

29 грудня 2023 року голова російського парламенту Криму Володимир Константинов заявив про «націоналізацію» 2600 об’єктів рухомого та нерухомого майна громадян України у Криму. Зокрема, до цього переліку увійшли активи бізнесмена Ігоря Коломойського, будинок Меджлісу кримськотатарського народу та квартири дружини президента України Олени Зеленської.

Постпред президента України в АР Крим Таміла Ташева заявляла, що Україна не має наміру визнавати акти, які порушують права людини чи держави. До них належать рішення щодо «націоналізації» чи конфіскації майна, щодо встановлення спадщини.