Меню

Окупаційний суд у Криму продовжив арешт кримськотатарського імама до наступного року

12 Жовтня 2022
Окупаційний суд у Криму продовжив арешт кримськотатарського імама до наступного року

Російський Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону продовжив імама Раїфа Февзієва до 23 січня 2023 року, повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Незважаючи на заперечення захисту Февзієва щодо клопотання російської прокуратури про продовження запобіжного заходу, суд, виходячи з «категорій імовірнісного характеру», погодився зі звинуваченням, продовживши термін тримання Февзієва під вартою ще на три місяці. 

– Я багатодітний тато. Маю позитивні показники. Те, що каже прокуратура, це лише припущення, ні на чому не засновані. У мене стійкі соціальні зв’язки: дружина, діти, батьки, родичі – що ніколи не давало і не дає мені виїхати нікуди. Утримання під домашнім арештом передбачає носіння браслета. Тобто втекти від суду я нікуди не зможу. Прошу, щоб мене перевели під домашній арешт, – заявив Раїф Февзієв.

ФСБ росії порушила нову кримінальну справу про «підготовку до насильницького захоплення влади» стосовно затриманих після обшуків у серпні 2021 року п’ятьох кримських татар і мусульман, серед яких – Раїф Февзієв.

Раїфа Февзієва та Джаббара Бекірова підозрюють за ч. 1 ст. 205.5 КК Росії (Організація діяльності терористичної організації), решту – за ч. 2. ст. 205.5 КК Росії (Участь у діяльності терористичної організації).

Прокуратура АРК і Севастополя повідомляла про відкриття кримінальних проваджень за фактом нових обшуків та затримань кримських татар.

Президент України Володимир Зеленський назвав «кричущим порушенням прав людини» ці обшуки та затримання кримських татар російськими силовиками, а в МЗС України висловили росії протест.