Меню

Незаконно засудженого кримського татарина Рустема Гугуріка етапували до росії

10 Жовтня 2023
Незаконно засудженого кримського татарина Рустема Гугуріка етапували до росії

Фото: Суспільне

Незаконно засудженого мешканця Новоолексіївки окупованої частини Херсонської області, кримського татарина Рустема Гугуріка, якого затримали на адмінмежі з Кримом, окупанти етапували до Володимирської області Росії без необхідних пігулок. У нього хворе серце та постійна задишка.

Про це розповіла Суспільному Крим дружина політв’язня Вікторія.

“Адвокат із Сімферополя дав запит на те, куди його точно етапували, хоча з його слів, він каже, я вам 100% даю, що його етапують туди (Володимирська область — ред.)”, — зазначила вона.

За словами Вікторії, у Гугуріка є проблеми з серцем та дуже серйозна задишка. Зокрема, коли його утримували у СІЗО №2 у Сімферополі, то задишка була щодня.

“Настільки там напевно було “добре”, що вона була у нього щодня. Ліки не давали. Казав, принесуть пігулку, одну-дві в день, і розтягує на декілька. А коли його вже вивозили, то нікому взагалі, кого вивозять з того СІЗО, не дають пігулки. Він просто поїхав без нічого”, — зазначила дружина засудженого кримського татарина.

  • 27 березня 2022 року співробітники ФСБ затримали його на адмінмежі Херсонщини з Кримом, на Чонгарі.
  • У мирний час багатодітний кримський татарин таксував. Він возив людей до Чонгара й назад. Того дня через російське вторгнення чоловік намагався вивезти родину до родичів до Бахчисараю.
  • У 2016 році Рустем та його брат Бекір Гугурік отримали повідомлення про заборону в’їзду до окупованого Криму до 2021 року.
  • 31 березня стало відомо, що підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Рустема Гугуріка на два місяці за підозрою щодо участі в “добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджіхана”.
  • У жовтні 2022 року окупаційний Київський районний суд Сімферополя засудив Гугуріка до 8,5 років колонії за нібито участь у “батальйоні імені Номана Челебіджихана”.
  • Вирок за частиною 2 статті 208 КК РФ (“участь у збройному формуванні, не передбаченому федеральним законом”) ухвалила “суддя” окупаційного Київського райсуду Сімферополя Ольга Кузнєцова.