Меню

Не менше 200 – правозахисники назвали кількість полонених у Криму

10 Січня 2023
Не менше 200 – правозахисники назвали кількість полонених у Криму

Число утримуваних полонених в окупованому Криму становить не менше 200 осіб. Серед них є іноземці, яких росіяни вивезли з Херсонщини та Запорізької області, заявила в ефірі Громадського радіо голова правління «Кримської правозахисної групи» Ольга Скрипник.

– Підтверджених і задокументованих нашою організацією кілька десятків… Людей переслідують здебільшого за підтримку України. Також триває переслідування кримських татар, яких звинувачують за нібито участь в організації «Хізб ут-Тахрір». І триває переслідування свідків Єгови, – зазначила правозахисниця.

Затриманим громадянам України російська влада перестала надавати навіть державних адвокатів, додала вона.

– Тобто цих людей привозять, катують у катівнях ФСБ і на цьому все. Особливо це стосується тих, стосовно кого не відкривали «кримінальні справи» – вони просто в заручниках, і адвокати не мають навіть формальних підстав відвідати людину, – розповіла Скрипник.

За словами правозахисниці, якщо на людину заведено кримінальну справу, то вона має адвоката за договором: «Це незалежні адвокати, які намагаються надати хоч якийсь захист, хоч якусь підтримку цим людям».

Однак, зазначає Скрипник, російські силовики все одно шукають якісь причини, щоб адвокатів не допустити до полонених.

Центр прав людини ZMINA із посиланням на свої джерела в Криму заявляє, що українців, яких росіяни незаконно вивезли з окупованих територій до анексованого Криму, тримають у Сімферопольському СІЗО в окремих будівлях. До них застосовують тортури, не допускають адвокатів.

Нагадаємо, раніше про тортури українців, викрадених на окупованих РФ територіях України, розповів кримськотатарський активіст і політик Наріман Джелял.