Меню

Нарімана Джеляла та Азіза Ахтемова етапують до Східного Сибіру

30 Жовтня 2023
Нарімана Джеляла та Азіза Ахтемова етапують до Східного Сибіру

Як розповіли родичі Азіза Ахтемова, етапування триватиме близько місяця. Дорогою до Сибіру Азіза та Нарімана по кілька днів тримали за ґратами у Краснодарі, Саратові та інших російських містах.

Російські окупанти етапують першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, журналіста Нарімана Джеляла та ще одного кримського політв’язня Азіза Ахтемова до міста Мінусінськ у Східному Сибіру. Про це в UA.South повідомив український і кримськотатарський журналіст Осман Пашаєв, передає Zmina

«Вже кілька тижнів з Наріманом нема зв’язку. Адвокат Микола Полозов каже, що етап — найскладніша частина в житті ув’язненого. Все що завгодно може трапитися саме під час транспортування засуджених. Те, що від Нарімана немає жодної інформації, має насторожувати загал і змусити всіх прискіпливо слідкувати за діями російської каральної системи», — зазначив Пашаєв.  

Кілька днів тому Азіз Ахтемов вийшов на зв’язок із батьком та повідомив, що наразі перебуває в Челябінську. 

За словами родичів Ахтемова, етапування триватиме близько місяця. Дорогою до Сибіру кримських політв’язнів по кілька днів тримали за ґратами у Краснодарі, Саратові та інших російських містах. 

Іншого активіста Асана Ахтемова етапують до Владимира. З ним немає зв’язку. 

Як зауважив  адвокат Микола Полозов, етапування до Сибіру є кліматичним тиском на політв’язнів. Такий метод традиційно використовував радянський ГУЛАГ.

Іншою проблемою віддалених в’язниць у матеріалі також називають ускладнення адвокатського контролю за умовами утримання.