Напередодні 1-ї сесії Курултаю 6 скликання буде проведено незалежне експертне дослідження з проблематики формування нового складу Курултаю і Меджлісу

06 Вересня 2013
Напередодні 1-ї сесії Курултаю 6 скликання буде проведено незалежне експертне дослідження з проблематики формування нового складу Курултаю і Меджлісу

У вересні – жовтні 2013 року, напередодні відкриття 1-ї сесії Курултаю кримськотатарського народу 6 скликання, БО “Фонд розвитку Криму” спільно з Дослідницьким центром “SPHERA” проведуть незалежне експертне дослідження з проблематики формування нового складу органів національного самоврядування кримських татар – Курултаю і Меджлісу .

Як повідомили в прес – службі Фонду , в рамках дослідження увазі експертів будуть запропоновані питання, відповіді на які дозволять максимально зрозуміти поточну ситуацію , що склалася після масштабних виборів делегатів Курултаю кримськотатарського народу і попередню першу сесію, що передувала йому.

«Таке експертне дослідження , на думку фахівців соціологів та аналітиків ІЦ “SPHERA”, є поширеною світовою практикою і несе в собі позитивний приклад відкритості публічних інститутів, – підкреслили в прес – службі Фонду . – Результати незалежного дослідження також ляжуть в основу подальшої роботи з органами національного самоврядування кримськотатарського народу , метою якої є підвищення рівня знань і навичок у роботі , пов’язаної з відновленням прав депортованих, інтеграції в українське суспільство і залученням до вирішення нагальних питань міжнародної допомоги».

Генеральний директор «Фонду розвитку Криму» Олексій Скорик, у свою чергу, прокоментував проведення незалежного експертного дослідження: «З самого першого дня свого створення наш Фонд поставив за мету своєї діяльності допомогу в побудові відкритого та безконфліктного суспільства. Одними з головних умов для цього є розуміння істинних внутрішніх процесів, що відбуваються в ньому, нівелювання елементів ворожості, пов’язаних із взаємним незнанням і опозиційністю , а також посилення ролі громадянського суспільства в політичній системі країни . На наше глибоке переконання , робота незалежних професійних соціологів , які зможуть глибинно вивчити вельми актуальне на сьогодні питання формування нового складу Курултаю і Меджлісу , дозволить всьому кримському співтовариству отримати неупереджену і чітку картину того , як депортований кримськотатарський народ самостійно вибудовує власну систему самоврядування і, можливо , зніме зайве напруження припущень і побоювань , викликане цим процесом . Скромна роль у цьому процесі нашого Фонду полягає лише в ініціюванні та забезпеченні проведення цього незалежного дослідження» .