Меню

Нагорода Джелялу може полегшити йому перебування у російській в’язниці – Барієв

10 Листопада 2023
Нагорода Джелялу може полегшити йому перебування у російській в’язниці – Барієв

Нагородження першого заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла премією “Історія несправедливості” може полегшити йому перебування у російській в’язниці.

Таку думку висловив Укрінформу голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

“Надання міжнародних правозахисник премій, нагород та інших відзнак – це правозахисний процес для того, щоб підтримати родину політв’язня і його самого, вплинути на працівників пенітенціарної служби, щоб вони розуміли, що не лише в Україні, а й на міжнародному рівні за цими політв’язнями слідкують”, – сказав він.

Як показує практика, зазначив Барієв, коли керівництво колонії знає, що утримує відому на весь світ людину, що політв’язнем цікавляться правозахисники, журналісти та політики, це набагато полегшує їм перебування у колонії. Тому розголос – це такий інформаційний та психологічний тиск на російських силовиків і працівників пенітенціарних установ, підкреслив він.

Росіяни хочуть показати, що Наріман Джелял є злочинцем. Вони звинуватили його не в політичних справах, а в справах, які пов’язані з диверсією, тероризмом та збереженням і перевезенням вибухових пристроїв. Їм важливо надати йому образ злочинця, а не політв’язня, дискредитувати його, підкреслив він.