Меню

На Херсонщині окупанти затримали чоловіка за участь у “батальйоні ім.Номана Челебіджихана”

12 Березня 2024
На Херсонщині окупанти затримали чоловіка за участь у “батальйоні ім.Номана Челебіджихана”

У Генічеську тимчасово захопленої частини Херсонської області російські силовики затримали місцевого жителя, який нібито добровільно брав участь у “Кримськотатарському добровольчому батальйон імені Номана Челебіджихана”, який заборонений в РФ. 

Про це повідомила пресслужба Слідкому РФ у Telegram.

За їхніми даними, 55-річний чоловік у грудні 2015 року вступив у відповідний батальйон та брав активну участь у “публічних заходах протестного характеру”, організовував та реалізовував нібито “пропагандистські матеріали у ЗМІ” та “агітував за відчуження Криму від Росії насильницьким шляхом”.

Проти затриманого порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 208 КК РФ (участь у збройному формуванні, не передбаченому федеральним законом, з метою, що суперечить інтересам РФ).

“Чоловік надавав різну допомогу незаконному збройному формуванню і займався підбором осіб з числа жителів міста Генічеська для участі в ньому. Своїми діями підозрюваний завдавав шкоди економічним і політичним інтересам громадян Росії, створюючи загрозу національній безпеці Російської Федерації”, — йдеться у повідомленні.

Українська сторона офіційно не коментувала це затримання громадянина України.