На думку глави Меджлісу , одним з найбільш важливих пунктів в рекомендаціях ОБСЄ є пропозиція українській владі офіційно визнати Меджліс
«Ми дуже вдячні ОБСЄ і Євросоюзу за те , що вони прийняли і підтримали пропозицію Меджлісу кримськотатарського народу щодо проведення Міжнародного форуму з вирішення проблем кримських татар та інших етносів , депортованих з Криму радянським режимом за національною ознакою» , – сказав глава Меджлісу Мустафа Джемілєв 19 вересня 2013 року на зустрічі Комісара Європейського Союзу з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле з чинним головою ОБСЄ , главою МЗС України Леонідом Кожарою , керівництвом РМ АРК і керівництвом Меджлісу кримськотатарського народу.
Глава Меджлісу М.Джемілєв нагадав , що офісом Верховного Комісара ОБСЄ з проблем національних меншин і особисто Кнутом Воллєбеком , а також експертними групами , створеними з числа фахівців ОБСЄ і структур ООН за фінансової підтримки МЗС Норвегії пророблена велика робота з дослідження основних аспектів проблем депортованих , вироблена концепція Міжнародного форуму з подальшою розробкою «дорожньої карти» для вирішення основних проблем депортованих .
«У нас, правда , є деякі зауваження до тих чи інших формулювань у складеній на базі досліджень експертних груп доповіді «Інтеграція раніше депортованих осіб в Криму» , – зауважив М.Джемілєв . – Але в цілому , слід зазначити , що пророблена дуже серйозна робота і якщо будуть виконані всі рекомендації експертів , то можна розраховувати на суттєвий прогрес у вирішенні проблем депортованих та відновленні їх законних прав».
На думку глави Меджлісу , одним з найбільш важливих пунктів у зазначених рекомендаціях є пропозиція українській владі офіційно визнати представницький орган кримських татар – Меджліс і тісно співпрацювати з цим органом у вирішенні всіх актуальних проблем.
Для цього , переконаний М.Джемілєв , є два шляхи. Перше , в якості тимчасового заходу відновити Раду представників кримськотатарського народу в колишньому форматі , тобто включити в неї тільки людей , обраних самими кримськими татарами і відмовитися від порочної та безглуздої практики призначення представників народу зверху. Другим рішенням питання легалізації Меджлісу в рамках правового поля України , за словами глави Меджлісу , є прийняття проекту Закону України «Про Концепцію державної етнонаціональної політики України».
«У зазначеному законопроекті дається визначення поняттю «корінні народи» , а далі офіційно визнати представницький орган кримських татар на основі статті 18 Декларації ООН про права корінних народів» , – заявив М.Джемілєв.