«Ми звикли говорити те, що вважаємо правильним, а не те, що вважає правильним влада», – глава Меджлісу Мустафа Джемілєв

28 Грудня 2012
«Ми звикли говорити те, що вважаємо правильним, а не те, що вважає правильним влада», – глава Меджлісу Мустафа Джемілєв

Обговорюючи симпатії і настрої в середовищі кримських татар, в тому числі на предмет діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, ведучий передачі «Перехрестя» Наріман Джелял звернувся до глави Меджлісу з питанням: «За 2012 рік серед кримських татар набралася певна маса людей, які говорять, навіщо ми підтримуємо опозиційні партії, давайте підтримаємо партію влади і наші запитання почнуть вирішуватися більш-менш швидше. Це і громадські організації, і навіть я знаю делегатів Курултаю, які дотримуються цієї думки. Нещодавно в ефірі передачі “Перехрестя” був депутат ВР АРК від фракції «Курултай-Рух» Енвер Абдураїмов, який сказав, що він не розуміє, чому Меджліс не хоче шукати більш тісного діалогу з партією влади».

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що подібні висловлювання він може охарактеризувати як яскравий прояв політичного конформізму, а в народі таку поведінку називають інакше.

«Це що значить, яка б не була влада, ми підемо за нею і будемо її хвалити, надіючись на те, що вони нам щось підкинуть, – сказав глава Меджлісу. Молодий політик Енвер Абдураїмов мабуть не знає суті Кримськотатарського Національного Руху – ми завжди дотримувалися певних базових принципів і підтримували національно-демократичні рухи».

Глава Меджлісу нагадав, що радянській владі теж дуже не подобалися ці принципові позиції кримськотатарського народу, за що в результаті людей саджали в радянські табори і тюрми.

«Ми звикли говорити те, що вважаємо правильним, а не те, що вважає правильним влада, – заявив Глава Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв. Це проблема влади, коли вона надає посади тим, хто лояльний до неї або тим, хто їм подобається».

Глава Меджлісу Мустафа Джемілєв переконаний, що завдання влади забезпечити гідні умови життя для громадян в країні, і люди самі зроблять висновки як голосувати на наступних виборах. Але не тиснути на народ і не змушувати його зламатися, і голосувати з-під палиці.

«Я дуже сподіваюся, що наші молоді політики не послідують цьому пагубному і аморальному принципу», – підсумовуючи сказане, заявив Джемілєв.