Меню

«Ми віримо, що діалог між представниками влади і кримськотатарським народом буде вдосконалюватися, так як і відносини», – посол Туреччини Мехмет Самсар

19 Вересня 2012
«Ми віримо, що діалог між представниками влади і кримськотатарським народом буде вдосконалюватися, так як і відносини», – посол Туреччини Мехмет Самсар

Надзвичайний і Повноважний посол Республіки Туреччина в Україні Мехмет Самсар вважає, що формати зустрічі керівництва Меджлісу з представниками дипломатичного корпусу та міжнародних організацій, що практикуються, мають найважливіше значення для розуміння ними суті кримськотатарської проблеми в Україні. Про це він сказав у своєму виступі на II щорічній зустрічі керівництва Меджлісу з главами дипломатичних місій і міжнародних організацій, акредитованих в Україні, що відбулася 18 вересня 2012 року в Києві.

«Ми підтримуємо роботу української влади, що сприяє кримськотатарському народу у поверненні та інтеграції на Батьківщині, – зауважив посол Туреччини в Україні, додавши, що хотілося б бачити повну інтеграцію кримськотатарського народу, відновлення його колективних прав, а також розвиток економічного, культурного і соціального життя в регіоні».

Глава посольства Туреччини в Україні зазначив, що майже 260 тисяч кримських татар вже повернулися до Криму, але залишається ще багато невирішених питань, у цьому зв’язку необхідні подальші кроки кримської влади у вирішенні соціальних та культурних питань кримськотатарського народу, забезпечення подальшої стабільності і процвітання народу.

«Ми хотіли б висловити свою підтримку українській владі у вирішенні житлових питань кримськотатарського народу і, безумовно, підтримуємо прийняття в першому читанні закону України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», і сподіваємося, що керівництво України і надалі буде підтримувати прийняття цього закону», – заявив посол Туреччини в Україні М.Самсар.

Мехмет Самсар переконаний, що проблема землі дуже актуальна і важлива як у сфері розвитку сільського господарства, так і будівництва житла кримськотатарського народу і, як відомо, для вирішення цієї проблеми уряд Криму створив відповідну комісію.

«Туреччина готова допомагати владі АРК в підтримці роботи комісії та вирішенні житлового питання кримськотатарського народу, – заявив Мехмет Самсар. Ми сподіваємося на розвиток демократії в багатьох напрямках і віримо, що діалог між представниками влади та кримськотатарського народу буде вдосконалюватися, так як і відносини».

Більш того, у своєму виступі посол Туреччини в Україні закликав українську владу не ігнорувати питання культурної ідентичності кримськотатарського народу. «Нам здається, що виділені з бюджету гроші повинні забезпечувати підтримку цього напрямку і ми закликаємо українську владу, місцеву владу, щоб вони зробили все, що необхідно в забезпеченні правових можливостей для вирішення цих актуальних питань», – сказав Самсар.

Резюмуючи свою доповідь, посол Туреччини в Україні Мехмет Самсар заявив, що Туреччина разом з Україною повинні шукати не стільки проблемні питання, а скільки можливості для забезпечення якісного розвитку майбутнього.

«Ми сподіваємося, що вирішення проблем кримськотатарського народу стане загальною стратегією, в тому числі і підтримка проведення Міжнародного форуму», – сказав на завершення посол Туреччини Мехмет Самсар, і висловив надію, що в Україні буде створена економічна зона з ліберальним режимом, де умови для іноземних інвестицій та розвитку економічної інфраструктури будуть вдосконалені.


Нагадаємо, 18 вересня 2012 року в Києві відбулася II щорічна зустріч керівництва Меджлісу кримськотатарського народу з главами дипломатичних місій і міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

Понад 20 посольств іноземних держав взяли участь у II щорічній зустрічі керівництва Меджлісу з главами дипмісій та міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

У зустрічі також взяли участь представники Адміністрації Президента України, Постійний представник Президента України в АРК Віктор Плакіда, а також співробітники Міністерства закордонних справ України та Міністерства соціальної політики України.

Організація зустрічі здійснена за сприяння Благодійної організації «Фонд розвитку Криму».