Меню

Ми продовжимо діяльність – окупанти відпустили журналістку Лутфіє Зудієву

28 Липня 2023
Ми продовжимо діяльність – окупанти відпустили журналістку Лутфіє Зудієву

Журналістку видання «Ґрати» Лутфіє Зудієву, затриману 27 липня в окупованому Криму, оштрафували на 12 тисяч рублів (приблизно 5 000 грн). Про це видання повідомило у своєму телеграм-каналі.

Зудієву та інших кримських татар звинуватили в тому, що вони зібралися біля підконтрольного РФ Верховного суду Криму, намагаючись потрапити на відкрите засідання у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та братів Ахтемових. Російська влада обвинувачує їх у диверсії. 

Щодо Лутфіє Зудієвої склали протокол за частиною 1 статті 20.2.2 КпАП РФ («Організація такого, що не є публічним заходом, масового одночасного перебування та (або) пересування громадян у громадських місцях, публічні заклики до масового одночасного перебування та (або) пересування громадян у громадських місцях»).

«Зрозуміло, що комусь дуже хочеться, щоб в ефірі звучала лише одна точка зору. І це думка на користь спецслужб, на користь силових структур та сторони держобвинувачення. Але наше завдання — об’єктивно розповідати про те, як фабрикуються подібні кримінальні справи, розповідати, на яких доказах будується версія держобвинувачення, як на ці докази відповідає захист. Саме тому я сьогодні перебувала біля будівлі суду. Незважаючи на тиск, незважаючи на штрафи, незважаючи на інші форми ризику, ми продовжимо цю діяльність», — заявила Лутфіє Зудієва після виходу з будівлі суду.