Меню

Мустафа Джемілєв прийняв делегацію «Союзу репресованих народів Росії»

19 Березня 2012
Мустафа Джемілєв прийняв делегацію «Союзу репресованих народів Росії»

17 березня 2012 року Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв прийняв у офісі Меджлісу делегацію “Союзу репресованих народів Росії” на чолі з Головою Аркадієм Горяєвим.

До складу делегації увійшли голова Ради старійшин балкарського народу Ісмаїл Сабанчієв, заступник голови Дагестанської регіональної громадської організації «Громадська Рада чеченців» Султан Шавхалов, член Вищої ради Регіонального громадського руху Республіки Інгушетія «Мєхк-Кхел» (Народна Рада) Ісса Ахільгов, Президент Карачаєво-Черкеського громадського фонду «Карачай» Хасан Халкечєв.

На зустрічі були присутні Президент Світового Конгресу кримських татар Рефат Чубаров, керівник управління Меджлісу з інформаційної політики і зв’язків з громадськими організаціями Шевкет Кайбуллаєв, керівник відділу зовнішніх зв’язків Меджлісу Алі Хамзін, заступник голови Спеціальної комісії Курултаю з вивчення геноциду кримськотатарського народу і подолання його наслідків Ельведін Чубаров.

В ході зустрічі Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров відповіли на багато питань гостей, що стосуються історії боротьби кримських татар за повернення до Криму, їх сучасного становища в Україні, діяльності системи органів національного самоврядування, взаємодії з державними органами у вирішенні проблем свого народу.

Члени делегації “Союзу репресованих народів Росії” розповіли про проблемні питання у сфері відновлення прав депортованих народів Кавказу і Калмикії. Гості одностайно констатували, що цей процес натрапляє на безліч перешкод, як федерального, так і регіонального характеру. Прийняті двадцять років тому Закони Російської Федерації «Про реабілітацію репресованих народів» і «Про реабілітацію жертв політичних репресій» практично не працюють, а значить, не служать правовими механізмами усунення вчинених у минулому злочинів та існуючих сьогодні несправедливостей щодо репресованих народів Росії.

На зустрічі обговорювалися питання взаємодії і можливості співпраці в різних формах з питань повної реабілітації, відповідальності держави перед депортованими народами в період СРСР. Сторони погодилися з тезою про необхідність і можливість проведення З’їзду репресованих народів СРСР, а ймовірною країною проведення форуму ними була розглянута Україна.