Меню

Мільйон незаконних судових справ розглянуто за період окупації Криму – Представництво Президента

19 Жовтня 2022
Мільйон незаконних судових справ розглянуто за період окупації Криму – Представництво Президента

За майже дев’ять років окупації в Криму розглянуто понад один мільйон незаконних судових справ. Про це повідомила Постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева на брифінгу, говорячи про роботу над стратегією відновлення Криму після деокупації.

Зокрема, верифікація окупаційних документів і перегляд рішень окупаційних судів – питання, що входять до першочергових кроків держави у деокупованому Криму.

– Будуть переглянуті рішення, які порушували права та законні інтереси громадян або української держави. Ми зважаємо, що за ці майже дев’ять років у Криму розглянуто понад один мільйон незаконних судових справ. З них – понад сто тисяч кримінальні, – сказала Ташева.

За її словами, в окупованому Криму за роки окупації померло близько 300 тисяч жителів, а в українських реєстрах – менше ніж 2%.

– І це не лише про реєстрацію як таку, але й про спадкові справи, перехід права власності тощо. У Криму народилося понад 200 тисяч дітей. В українських реєстрах зареєстровано лише близько 11%. А діти – це одна з найвразливіших груп, яка потребує особливого захисту, – наголосила Представниця Президента.