Меню

«Меджліс визнаний історією, визнаний у багатьох законодавчих актах, визнаний людьми, і ми цього не можемо ігнорувати», – Андрій Шевченко

11 Квітня 2013
«Меджліс визнаний історією, визнаний у багатьох законодавчих актах, визнаний людьми, і ми цього не можемо ігнорувати», – Андрій Шевченко

Про це заявив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Андрій Шевченко у своєму виступі на виїзному засіданні Комітету в Сімферополі 11 квітня 2013 року.

«Все, що відбувається з кримськими татарами – для України це тест, тест на справедливість, на милосердя, тест на зрілість, тест на повагу прав людини і тест на здоровий глузд. Але поки ми його не дуже добре проходимо», – переконаний Андрій Шевченко.

На думку народного депутата, є чітке відчуття, що Київ повністю переклав на плечі кримської влади відповідальність за все, що відбувається з кримськими татарами. Багато обіцяно, Київ пообіцяв багато і повністю вмив руки. І залишив кримську владу наодинці з реальними проблемами в житті людей».

В якості прикладу нардеп озвучив ситуацію з виділенням коштів на фінансування програми облаштування депортованих з бюджету 2012 року: «Заплановано було 25 мільйонів, крихта в морі, реально отримано 8 млн.грн. В результаті бачимо, як кожен рік Казначейство показує один і той же фокус. Але ми ж розуміємо, що це не геніальний фінансовий менеджмент, це інакше називається: це шахрайство. І коли уряд таким чином шахраює і обманює український народ, ось що відбувається. Бачимо порожні обіцянки, які зароджуються в Києві, які потім тут не можна реалізувати».

«І це все ще більш обурливо, коли ми бачимо в країні приголомшливу корупцію. Ми тут говоримо про 30 мільйонів, коли на одній вишці бурової, яка повинна десь тут працювати в Криму, крадеться з державного бюджету 200 мільйонів доларів», – розповів народний депутат.

Андрій Шевченко висловив переконання: «Те, що відбувається зараз навколо кримських татар, є схожим з тим, що відбувається в країні. Я думаю, що у нас є спільна мета це змінити». Він виступив з конкретними пропозиціями, які були одноголосно прийняті за основу членами Комітету, що були присутні.

Андрій Шевченко впевнений, що в питаннях фінансування необхідно від бюджету порожніх обіцянок перейти до бюджету реальних результатів, тоді люди будуть щорічно відчувати конкретні справи.

Торкаючись теми законопроекту «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», Андрій Шевченко зазначив, що до 16 квітня 2013 року існує формальна можливість вносити поправки до того законопроекту, який був проголосований парламентом 6-го скликання і закликав скористатися цим часом.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Андрій Шевченко вважає абсолютно логічним рішенням проводити Міжнародний форум. «Якщо в Україні не вистачає грошей, сил або розуму, треба залучити міжнародну спільноту, щоб разом вирішувати проблеми людей», – підкреслив політик.

У своєму виступі Андрій Шевченко торкнувся і майбутнього Всекримського траурного мітингу, присвяченого 69-й річниці депортації кримськотатарського народу зі своєї історичної Батьківщини – Криму.

Український політик переконаний, що люди в Криму будуть об’єднані трауром. Однак його дуже насторожила агресія по відношенню до Меджлісу кримськотатарського народу.

«Здається, що з боку це виглядає занадто очевидним. Очевидно, що є напруга між урядом і Меджлісом, що з влади видавлюються представники Меджлісу, очевидно, що влада іноді не дуже коректно говорить на дуже делікатні питання. Коли чиновники пропонують перенести Хидирлєз або вчать кримських татар, як їм правильно проводити жалобний мітинг 18 травня, з боку це виглядає як нерозумний крок. З боку це виглядає так, немов штучно намагаються розколоти кримських татар, що хтось намагається один кримськотатарські організації наблизити до себе, а інші, показати, що вони зараз нічого не отримують від цієї влади», – висловився він.

«З боку це виглядає дуже недалекоглядно. Для нас це не дискусія про статус Меджлісу. Для нас це питання поваги до народу, тому що для абсолютної більшості людей в нашій країні це питання очевидне. Меджліс визнаний історією, він визнаний у багатьох законодавчих актах, він визнаний людьми, я думаю, що ми це не можемо ігнорувати. Так само, як Мустафа Джемілєв, це не просто старійшина нашого комітету, це не просто автор законопроекту, про який ми зараз говоримо, це людина-легенда. Для нас це повноправний виразник інтересів сотень тисяч людей, і думаю, що ігнорувати це нерозумно, неефективно, а для влади навіть самовбивчо», – вважає народний депутат України А.Шевченко.

Андрій Шевченко також висловив особисту думку за підсумками заслуханих доповідей про ситуацію в міжнаціональних відносинах та облаштуванні депортованих народів.

«Сьогодні в Криму виросло вже нове покоління кримських татар. Це покоління, на відміну від старших людей, для яких, дивом був сам факт повернення в Крим, вимагає іншого. Якщо вони живуть в негазифікованих селах, де немає доріг, немає води, і з яким почуттям вони ростуть у цій країні? Як вони можуть ставитися до цієї кричущої несправедливості, коли одні люди в цій країні отримують більше, а інші люди отримують менше?», – так прокоментував політик ситуацію, яка спостерігається у більшості селищ компактного проживання кримських татар.

На завершення народний депутат звернувся до всіх присутніх, зокрема, до представників кримськотатарського народу. «Все, що болить вам, все так само болить і всім нам. Це біль для кожного українця, кожного громадянина України. Країна точно не буде успішною, поки тут не буде почувати себе добре кримськотатарський народ. Наша держава може бути успішною тільки тоді, коли буде безумовна повага до кожної людини, незалежно від її національності. Сподіваюся, що Крим буде прикладом для всієї країни, поваги до прав людини, процвітання і достатку. І наш комітет є союзником кримчан не тільки в питаннях, що стосуються депортованих народів, але і в багатьох інших питаннях», – зазначив Андрій Шевченко.