Кримськотатарська діаспора в Нідерландах вшанувала пам’ять жертв Геноциду кримськотатарського народу
18 травня 2013 року, в День національної жалоби кримськотатарського народу, в державах Європейського Союзу, силами організацій кримськотатарської діаспори в цих країнах відбулися акції, присвячені пам’яті жертв Геноциду кримськотатарського народу і з вимогами до України про негайне відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині.
Як повідомив генеральний Голова західно-європейського кримськотатарського культурного центру солідарності Мехмет Тютюнджі, в Гаазі 18 травня 2013 року біля будівлі посольства України пройшов мітинг в пам’ять про жертви Депортації кримськотатарського народу.
На мітингу в Нідерландах були присутні глава мусульман Нідерландів Ебубекір Озтюре, глава Союзу європейських турецьких демократів Нідерландів Веіс Гюнгор, голова федерації Товариств ісламської культури турків Іхсан Унал.
Захід розпочався з прочитання дуа (молитви) по душах загиблих під час Депортації і в післядепортаційний період, після чого вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв трагічних подій 1944 року.
Перед початком мітингу був виконаний національний гімн кримськотатарського народу. Перед учасниками мітингу виступив генеральний Голова західно-європейського кримськотатарського культурного центру солідарності Мехмет Тютюнджі.
У своєму виступі він розповів присутнім про жахи насильницької висилки і побажав загиблим милості Аллаха.
Тютюнджі зазначив, що мета їх мітингу – протест проти ворожого ставлення Могильова до кримських татар – і додав, що вони очікують від України прийняття відповідних заходів у вирішенні цього питання. Також учасниками акції було направлено листа на адресу посольства України в Нідерландах з вимогою дотримання прав кримськотатарського народу.
Участь у мітингу взяла європарламентарій Еміне Бозкурт, кримська татарка за походженням, вона прочитала звернення до Меджлісу кримськотатарського народу, в якому висловила стурбованість політикою нинішнього глави РМ АРК А.Могильова.
Посол України в Нідерландах Олександр Горін не зміг взяти участь у мітингу, оскільки знаходився в Нью-Йорку, але запропонував у наступному році влаштувати спільний захід.