Меню

Кримському татарину Дляверу Салімову загрожує колонія через колаборанта Таліпова

08 Квітня 2024
Кримському татарину Дляверу Салімову загрожує колонія через колаборанта Таліпова

У справі кримського татарина Длявера Салімова “прокурор” запросив 2,6 роки колонії-поселення. Чоловіка позбавили волі після відмови публічно вибачитися для телеграм-каналу блогера-колаборанта Таліпова. 

Як повідомляє Кримська правозахисна група, справу Салімова розглядає “Кировський райсуд” Сімферополя, “суддя” Церцвадзе Георгий Давидович.

11 серпня 2023 року кримський татарин Длявер Салімов в м. Старий Крим в розмові з іншим жителем Криму висловив своє обурення тим, що його співрозмовник носить на голові кепку із символікою “Z”. Цей випадок було записано на відео і згодом опубліковано в підконтрольних силовим структурам РФ телеграм-каналах «Крымский смерш» та «ТалипоV Online».

В підписі під відео було вказано ім’я і по-батькові Салімова та містилася погроза розправи. Після публікації на Салімова завели адміністративну справу за ст. 20.1 КпАП РФ (дрібне хуліганство). В цей же самий день “мировий суд” Сімферополя оштрафував Салімова на 4000 рублів по ч.1 ст.6.9 КОАП РФ

Окрім цього, 16 серпня 2023 “суддя” “Кіровського районного суду” Сімферополя Боденко Анастасія винесла рішення про адміністративний арешт Салімова на 14 діб за ч.1 ст. 20.1 КпАП РФ (дрібне хуліганство).

При цьому представники силових структур РФ в усних розмовах кілька разів вимагали від Салімова записати публічні вибачення за свій вчинок, яке планувалося опублікувати на телеграм-каналах «Крымский смерш» та «ТалипоV Online».

Длявер Салімов відмовився записувати публічні вибачення і після цього 23 серпня 2023 року на нього завели кримінальну справу за ч. 1 ст. 119 КК РФ (погроза вбивством). Силовики знову запропонували Салімову записати публічне вибачення, від якого він знову відмовився. Після цього йому посилили звинувачення і позбавили волі.

1 листопада 2023 його дії були перекваліфіковані на ч. 2 ст. 119 КК РФ і вже 2 листопада 2023 його позбавили волі та помістили в СІЗО № 1 м. Сімферополя.

2 листопада 2023 “суддя” “Кировського районного суду” Сімферополя Боденко Анастасія винесла рішення про утримання Салімова під вартою на 52 дні до 23 грудня 2023 року. Пізніше цей термін продовжували.

Покарання за статтею, за якою переслідують Салімова, передбачає до п’яти років позбавлення волі.