Меню

Кримська активістка Данилович могла перенести інсульт

09 Жовтня 2023
Кримська активістка Данилович могла перенести інсульт

Незалежна експертиза за результатами медобстеження та аналізу медичних документів виявила, що кримська громадянська журналістка, політув’язнена Ірина Данилович має неврологічні порушення, ураження головного мозку та, можливо, перенесла інсульт.

Про це повідомляє правозахисна організація ZMINA з посиланням на висновки незалежних експертів. Вони проаналізували медичні документи та результати обстежень, які під тиском правозахисників та адвокатів провели політв’язням в анексованому Криму. Відповідні документи родичі журналістки змогли отримати після її етапування до колонії до Зеленокумська у Ставропольському краї Росії.

Медики, афілійовані з правозахисною організацією Physicians for Human Rights, провели експертизу медичної карти ув’язненої, історії хвороби та досліджень. Але наразі неможливо перевірити справжність відомостей, наведених в обстеженнях.

За висновками лікаря-отоларинголога та лікаря-невролога, Данилович не лише перенесла гострий отит, а й має неврологічні порушення та ураження головного мозку. 

Наприкінці минулого року підконтрольний Росії суд у Криму засудив Ірину Данилович до семи років позбавлення волі. Повідомлялося, що ФСБ Росії звинуватила її у виготовленні вибухового пристрою з медичними голками.