Меню

Кримчанина заарештували за критику росії у соцмережах

26 Січня 2024
Кримчанина заарештували за критику росії у соцмережах

Окупанти заарештували на 10 діб жителя Ялти Олександра Савицького, який критикував Росію у соцмережах. За словами правозахисників, його переслідування має ознаки політично вмотивованого. 

Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ) з посиланням на публікацію проросійського блогера Олександра Таліпова. 

Зазначається, що 24 січня на його каналі зʼявилось відео із затриманням мешканця Ялти Олександра Савицького.

“У Ялті затримано Олександра Савицького, який у соцмережах активно дискредитував армію Росії, ображав президента, заперечував територіальну цілісність країни, чекав на прихід ЗСУ, публікував нацистські гасла”, — написав Таліпов.

За його словами, рішенням окупаційного суду чоловіка заарештовано на 10 діб, також складено протокол за статтею 20.3.3 “дискредитація армії”, передає Суспільне Крим.

За словами голови правління КПГ Ольги Скрипник, Олександр Савицький залишався у місті, щоб опікуватись літньою мамою.

“Він відомий своїми критичними публікаціями в соцмережах, де критикував, висміював і писав саркастичні тексти про окупаційну владу, вказував на злочини. У нього були тексти про т.зв. “референдум” і інші. Саме це і стало причиною переслідування – його публічні висловлювання”, – розповіла правозахисниця.

Також вона наголосила, що підтвердженням політичних мотивів переслідування є те, як затримували Савицього.

“Незважаючи на те, що йому висунули звинувачення в адміністративному порушенні, окупаційна влада задіяла ресурс у вигляді ОМОНа, великої групи силовиків, які його затримували, як якогось страшного злочинця. Відповідно, є підстави вважати, що наступним кроком окупаційної влади стане і кримінальне переслідування. Враховуючи все це, ми вважаємо, що це саме політично мотивоване переслідування Олександра Савицького за висловлювання своєї думки”, – підкреслила Ольга Скрипник.