Комісар ЄС Ш.Фюле переконаний, що 70 -а річниця депортації кримськотатарського народу – це не тільки можливість озирнутися назад , але і зробити кроки для інтеграції кримських татар в більш сильну незалежну Україну
«Будучи Комісаром ЄС , я приділяю особливу увагу економічній та політичній ситуації в Криму. Під час своїх щорічних візитів до Криму я користувався будь-якою можливістю , щоб зустрітися з представниками кримськотатарського народу , – сказав Штефан Фюле 19 вересня на офіційній зустрічі з чинним головою ОБСЄ , главою МЗС України Леонідом Кожарою , керівництвом РМ АРК і керівництвом Меджлісу кримськотатарського народу. – Моя діяльність також була спрямована на побудову конструктивної співпраці з усіма зацікавленими сторонами , включаючи українські власті , представників громадянського суспільства та міжнародних організацій , таких як Верховний Комісар ОБСЄ з питань національних меншин , Рада Європи , а також організації системи ООН».
Пан Фюле підкреслив , що Крим має важливе значення для зв’язків Європейського Союзу зі своїми східними сусідами. У той же час , за словами Комісара ЄС , очевидно , що великий економічний потенціал Криму все ще в основному не реалізований.
Ш. Фюле впевнений , що нові можливості можуть надати залучення прямих іноземних інвестицій у такі сектори економіки , як туризм , торгівля або інфраструктура . Але пріоритетними сферами для інвестицій , на думку Комісара ЄС , повинен бути людський капітал : освіта , боротьба з бідністю , боротьба з епідеміями , такими як ВІЛ / СНІД і туберкульоз .
«Завдяки програмі «Спільна ініціатива ЄС щодо співпраці в Криму» , а також діяльності Програми розвитку ООН , ЄС та його країни – члени шукають шляхи сприяння економічному розвитку Криму та усунення причин потенційних конфліктів , включаючи конфронтацію за національною ознакою» , – зазначив Комісар ЄС Штефан Фюле.
У ході зустрічі Комісар ЄС також підкреслив , що Європейський Союз сформувався завдяки бажанню подолати образи минулого і активно сприяти пошуку шляхів вирішення таких питань, як наслідки масових депортації . «З початку 90- х років тисячі кримських татар повернулися на свою історичну батьківщину , підтвердивши своє бажання переглянути історичну несправедливість , яку ми всі однозначно засуджуємо» , – заявив Штефан Фюле. При цьому , звертаючись до представників української та республіканської влади , він зауважив , що за минулі 20 років українська влада , включаючи РМ АРК , показала своє політичне бажання розглянути і вирішити правові та економічні проблеми, що стосуються даного процесу . «Я хочу недвозначно схвалити цю прихильність України і закликати до подальших кроків щодо вирішення питань, які залишаються» , – зазначив Комісар ЄС.
Комісар ЄС впевнений , щоб подолати наслідки складного і трагічного минулого , необхідний діалог між усіма зацікавленими сторонами та учасниками сучасного процесу . «Тому я запропонував вам зустрітися сьогодні для проведення відкритого і чесного діалогу , щоб відкласти можливі відмінності і знайти шляхи вироблення рішень , які підуть на користь всім сторонам» , – сказав пан Фюле на офіційній зустрічі з чинним головою ОБСЄ , главою МЗС України Леонідом Кожарою , керівництвом РМ АРК і керівництвом Меджлісу кримськотатарського народу.