Меню

Казахстан прийняв 2 тисячі кримчан

03 Жовтня 2022
Казахстан прийняв 2 тисячі кримчан

Жителів Криму, що  в’їхали на територію Казахстану і вимушені там перебувати, не менше 2 000 громадян. Їхнє становище критичне.

Про це під час зустрічі із Тимчасовим повіреним у справах Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

За словами Чубарова, кримчани вимушені там перебувати як через відсутність у них документів для подальшого прямування в Україну, так і через невирішеність багатьох інших питань, які потребують термінового розгляду та розв’язання відповідними міністерствами та відомствами України.

– У ході зустрічі також було зазначено, що у найближчі день-два Представництвом ЄС у Казахстані спільно з координаторами Координаційного центру Меджлісу кримськотатарського народу з гуманітарних питань, які організовані  в Астані, будуть досліджені всі умови тимчасового перебування громадян України – мешканців окупованого Криму на території Казахстану з метою пошуку шляхів надання їм гуманітарної допомоги, – сказав він.

Також у ході зустрічі Чубаров розповів Дюфло про ситуацію в тимчасово окупованому Криму, більш детально зупинившись на ході та наслідках злочинної мобілізації, що здійснюється росією всупереч положенням Женевської конвенції 1949 про захист цивільного населення під час війни.