Група німецьких журналістів і політологів зустрілися з головою Меджлісу Мустафою Джемілєвим
У рамках робочого візиту , до Криму з Німеччини прибула група дослідників , що складається з громадських діячів , журналістів , представників соціального моніторингу , які на прикладі Криму та депортованих кримських татар прагнуть вивчити сучасну реальну політичну ситуацію в Україні .
Групу очолює відомий дослідник по Криму і проблемі кримськотатарського народу , доктор Місте Хоттопп -Ріке – директор ICATAT – Інституту Кавказу , Таврики і Туркестану ( Магдебург – Берлін).
13 вересня 2013 року в офісі Меджлісу відбулася зустріч Голови Меджлісу кримськотатарського народу , народного депутата України Мустафи Джемілєва з групою німецьких політологів і журналістів.
Як зазначив координатор групи Місте Хотопп -Ріке , для німецької делегації висока честь поспілкуватися з відомим правозахисником і дисидентом , головою Меджлісу М. Джемілєвим та почути його думку про події, що відбуваються в Україні і в цілому в світі.
У свою чергу , вітаючи гостей в офісі Меджлісу , Мустафа Джемілєв зазначив , що кримські татари зацікавлені в популяризації своїх питань на світовому майданчику , особливо коли такий інтерес виявляють представники інтелектуальної еліти однієї з європейських держав .
У ході бесіди , учасники обговорили з головою Меджлісу М. Джемілєвим різні питання , серед них: процес євроінтеграції України і відносини до даного кроку представників основних етнічних груп держави , присутність кримськотатарського народу в органах державної та республіканської влади , а також наскільки наявні конфліктні ситуації , будь-то явні чи латентні , впливають на євроатлантичні тенденції української держави.
Особливу увагу німецькі журналісти приділили життєвому шляху глави Меджлісу , так як за їх словами , його можна по праву вважати людиною – легендою з високим почуттям патріотизму і силою волі , який вніс лепту у побудову демократії на пострадянському просторі.
Жодне питання не залишився без уваги М. Джемілєва , на які він дав вичерпні і об’єктивні відповіді , підкресливши , що кримські татари є найбільш послідовними прихильниками євроатлантичної інтеграції України .
За словами представника Товариства сприяння Східній Європі Місте Хотопп -Ріке , гості з Німеччини перебувають в Криму в рамках навчально – інформаційного візиту , в ході якого проводять численні зустрічі з різними суспільно – політичними організаціями Криму , кримськими і українськими політиками і політологами , істориками та експертами , а також відвідують історичні пам’ятки Криму.
«Ми прибули в Україну , а також спеціально відвідуємо Крим , з метою вивчення сучасних українських реалій для підготовки інформаційно – аналітичного звіту , який буде використаний у підготовці пропозицій для уряду Німеччини про політичну ситуацію в Україні на прикладі положення депортованих кримських татар і виконання владою своїх обов’язків в області прав національних меншин» , – зазначив Місте Хотопп -Ріке.
«У ході свого візиту – дослідження ми відвідали і зустрілися з представниками кримськотатарської громадськості відомого селища Молодіжне , де в грудні 2012 року представники російських організацій Криму , політичної партії «Руська Єдність» , головою якої є Сергій Аксьонов , а також члени козачого братства «Єдність» на чолі з Макеєвим , організували погром кримськотатарських тимчасових будов , – продовжив Місте Хотопп -Ріке. – Без сумніву , це була резонансна подія, що викликала протест серед правозахисників Польщі та інших країн Європейського Союзу .Я сам особисто підписав тоді відкритого листа на адресу Президента України Віктора Януковича , голови парламенту України і глави уряду України».
У ході обговорення резонансних подій у Криму , Місте Хотопп -Ріке також заявив , що сьогодні не тільки не вирішується цивілізовано земельна проблематика в Криму , як це обіцяв Президент України у своєму офіційному інтерв’ю від 4 січня 2013 року, а навпаки, ті особи , які повинні були бути притягнуті до відповідальності за погроми в Молодіжному , сьогодні заявляють про своє бажання знову силовими методами організувати нові погроми в селищах Молодіжне і Мирне . «Заявляю категорично , що це неприпустимо напередодні підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом , – повідомив Хотопп – Ріке. – Я твердо всім обіцяю , що відповідний документ щодо цієї ситуації буде переданий до Кабінету федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель».
Німецькі співрозмовники глави Меджлісу переконані , що влада України обов’язково повинна звернути увагу на обстановку в Криму , у зв’язку з небезпечною ситуацією відносно кримських татар.
14 вересня 2013 року доктор Місте Хотопп -Ріке , відвідавши Бахчисарай , окремо знову зустрівся з головою Меджлісу кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим. В ході цієї зустрічі було детально обговорено ряд питань , пов’язаних з нинішнім становищем кримськотатарського народу в Україні .
Доктор Місте Хотопп -Ріке виступив з пропозиціями , які сприятимуть доведенню до міжнародної громадськості інформації про тяжке становище корінного народу Криму – кримських татар.