Меню

Голова Меджлісу закликає українську владу допомогти кримчанам, котрі виїхали через мобілізацію

04 Жовтня 2022
Голова Меджлісу закликає українську владу допомогти кримчанам, котрі виїхали через мобілізацію

Рефат Чубаров закликав українську владу допомогти кримчанам, які виїхали, щоб уникнули мобілізації.

– Відповідні органи виконавчої влади України, а також посадові особи уникають виконання покладених на них Українською державою повноважень, від своєчасного виконання яких у прямому цензі залежить життя та здоров’я тисяч громадян України – мешканців тимчасово окупованого Криму, в мене не залишається іншого виходу, як безпосередньо звертатися до влади у такий спосіб, – написав Чубаров у Фейсбук.

За його словами, тисячі громадян України, які відгукнулися на заклик української влади і Меджлісу кримськотатарського народу в будь-який спосіб уникати насильницької мобілізації в російську армію, зараз опинилися в чужій країні, без даху над головою, без теплого одягу, без грошей.

– 10 днів ми стукаємося в різні владні кабінети та до різних посадових осіб, всі поділяють наш біль, але – не більше, – додав голова Меджлісу.

На думку Чубарова, вкрай критична ситуація, яка має всі ознаки гуманітарної катастрофи, вимагає термінового створення Міжвідомчої Робочої групи (МОЗ, Мін’юст, ДПС, ДМС, МВС, ОПУ, Меджліс тощо). При цьому на когось із центральних органів виконавчої влади мають бути покладені питання координації.

– У Криму ж каральні органи російської окупаційної влади з пожадливістю очікують, що люди, які було уникнули мобілізації, від безвиході повернуться назад… І тоді карателі вже відіграються, – заявив Чубаров.