Меню

Голова Меджлісу Рефат Чубаров привітав зі 100-річчям Турецьку Республіку

29 Жовтня 2023
Голова Меджлісу Рефат Чубаров привітав зі 100-річчям Турецьку Республіку

Зі знаменним 100-річним ювілеєм, Турецька Республіка!

29 жовтня 2023 року виповнюється 100-річний ювілей Турецької Республіки. Цей ювілей є важливою віхою у тисячолітній історії турецького народу та його багатовікової державності.

Після проголошення Турецької Республіки у 1923 році під керівництвом Мустафи Кемаля Ататюрка, Туреччина зазнала глибоких і кардинальних реформ, спрямованих на модернізацію країни, її відродження в умовах ХХ століття.

Успішні реформи у сфері економіки, освіти, мови, законодавства, секуляризації суспільства, прав людини, встановлення рівності чоловіків та жінок радикально змінили турецьке суспільство та призвели до створення сучасної та демократичної Турецької Республіки.

Нині Турецька Республіка з її майже 90-мільйонним населенням робить безцінний внесок у розвиток відносин між народами та державами на основі поваги до принципу рівноправності та територіальної цілісності.

Сучасна Турецька Республіка входить до складу 20-ти найбільш розвинених світових економік, має високу політичну вагу та авторитет у міжнародних процесах.

Турецька Республіка є визнаним лідером серед провідних держав світу, чия миролюбива політика сприяє зміцненню глобального світу.

Ми вдячні Туреччині за підтримку територіальної цілісності України і невизнання спроб анексії російською федерацією Криму і інших окупованих територій України.

Особливої подяки заслуговує підтримка Туреччиною корінного кримськотатарського народу, який в умовах російської окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, зазнає жорстоких та цілеспрямованих репресій і переслідувань з боку російських варварів.

Від імені Меджлісу кримськотатарського народу та від себе особисто вітаю Турецьку Республіку та всіх її громадян зі знаменним 100-річним ювілеєм з дня утворення Турецької Республіки!

Нехай Аллах Всевишній завжди дарує мир та добробут братньому турецькому народу!

Рефат Чубаров,

Голова Меджлісу кримськотатарського народу

м. Київ

29 жовтня 2023 року