Голова Меджлісу переконаний, що ялтинська влада повинна присвоїти звання «Почесний громадянин Ялти» доктору філологічних наук , професору Аділе Еміровій
14 листопада 2013 року в КІПУ пройшла Міжнародна наукова конференція «Сучасна філологія: проблеми і перспективи» , присвячена 80 – річному ювілею доктора філологічних наук , професора Аділе Емірової .
У відкритті конференції взяли участь Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров , керівник управління Меджлісу з питань освіти кримськотатарською мовою та впровадження кримськотатарської мови в усі сфери державного і суспільного життя Криму Еміне Авамілєва , члени Меджлісу Шевкет Кайбуллаєв та Ібраїм Чегертма , заступник міністра освіти АРК , яка курирує питання освіти кримськотатарською мовою Лемара Селенділі , голова Експертної ради при РМ АРК Олександр Форманчук , професорсько -викладацький склад КІПУ і Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського , студенти та колишні учні Аділе Емірової .
Аділе Емірову зі знаменною датою привітали її численні друзі , колеги та учні. Скрипковий ансамбль «Сельсебіль» при КІПУ виконав класичні та національні композиції , після чого було зачитано вітального листа від доктора технічних наук , професора , ректора РВНЗ «КІПУ» Февзі Якубова , який особисто не зміг бути присутнім на заході.
Зі словами привітання до доктора філологічних наук , заслуженого діяча науки і техніки України , члена Національної спілки письменників України , професора Аділе Емірової звернувся Голова Меджлісу Рефат Чубаров.
«Є такі люди , яких не любити неможливо , з якими неможливо не дружити . Ось до таких людей належить і Аділе – ханум . У 1957 році, в Самарканді, Аділе – ханум закінчила університет , в цьому році я тільки народився . Тепер подивіться на нас і скажіть , кому з нас виповнилося 80 років? Подивіться, яка наша професор молода і красива . Шановні друзі , завдяки таким людям , як наша шановна професор , доктор Аділе Емірова, наш народ розпрямляється , будучи впевненим , що його мова , його література і культура відродяться знову і збережуться у віках» , – сказав Р. Чубаров.
Голова Меджлісу і члени Меджлісу, що брали участь у конференції, вручили ювіляру почесну грамоту Меджлісу кримськотатарського народу за значний внесок у розвиток кримськотатарської мови і піднесли кошик квітів .
Рефат Чубаров також запропонував присвоїти звання «Почесний громадянин Ялти» доктору філологічних наук , професору Аділе Еміровій .
«Я дуже сподіваюся на те , що власті Ялти , де народилася Аділе – ханум , незважаючи на їх часту зміну , знайдуть можливість присвоїти їй звання «Почесний громадянин Ялти» . Ми всі знаємо , наскільки вагомий внесок Аділе – ханум не тільки в розвиток кримськотатарського соціуму і збереження його мови , а й у майбутнє Криму . Я вважаю , що ялтинська влада найближчим часом та за підтримки представників влади , які сьогодні присутні на конференції , ухвалять позитивне рішення , і людина, яка була депортована в дитячому віці , яка пройшла страшне випробування , досягла таких висот , буде названа почесним громадянином Ялти. Це буде символом того , як вистояв Крим , як вистояв кримськотатарський народ , і це буде символом того , яким повинен бути Крим . Кримська земля повинна цінувати своїх людей» , – переконаний Р. Чубаров.
Далі перед присутніми було зачитано вітального листа від Голови Верховної Ради АРК Володимира Константинова .
Заступник міністра освіти АРК Лемара Селенділі від імені Міністра освіти АРК Наталії Гончарової привітала Аділе Емірову з днем народження і побажала їй міцного здоров’я. Від себе особисто вона подякувала ювіляру за її величезний внесок в освіту.
У свою чергу , Аділе Емірова подякувала всім за теплі побажання і слова , додавши , що продовжує служити кримськотатарському та українському народам .
Після урочистої частини , Міжнародна наукова конференція «Сучасна філологія: проблеми і перспективи» відкрила свою роботу. У рамках конференції відбулися дискусії в 6 секціях : 1 секція – «Сучасні наукові парадигми: когнітивна лінгвістика , лінгвокультурологія , гендерна лінгвістика» , 2 секція – «Актуальні проблеми тюркології» , 3 секція – «Кримськотатарська філологія: вчора , сьогодні , завтра» , 4 секція – «Порівняльна лінгвістика ( resp. контрастивна лексикологія і фразеологія )» , 5 секція – «Фразеологія як дзеркало етнокультури» , 6 секція – «Художнє слово як об’єкт сучасної філології».
Довідка : Аділе Емірова народилася 10 -го листопада 1933 р. в м. Ялта Кримської області.
Професор Емірова відома в країнах СНД і за кордоном як один з провідних фахівців з російської фразеології . Вона перша в Криму почала розробляти актуальні для багатонаціонального Криму і України проблеми соціолінгвістики . Сьогодні працює в КІПУ , читає лекції з профілюючих дисциплін , керує курсовими , дипломними та дисертаційними роботами з російської та кримськотатарської мов.