Меню

Газета «Кирим» – на межі закриття у зв’язку з недофінансуванням

01 Липня 2013
Газета «Кирим» – на межі закриття у зв’язку з недофінансуванням

З нового, 2013 року, газета «Кирим», яка фінансується з Державного бюджету України, практично не отримала жодної копійки. Відповідно, не сплачені борги, журналісти – без зарплати, газета ж під загрозою закриття.

Про це на своїй сторінці в Facebook заявив перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Цю інформацію підтвердив і головний редактор кримськотатарської газети «Кирим» Бекір Мамутов.

«Пишу «практично», тому що навіть перші 74,0 тисячі гривень з 319,0 тис. гривень, передбачених у 2013 році, які надійшли в кінці травня 2013 року, ніяк не пропускаються через казначейство …», – написав Рефат Чубаров.

Чубаров підкреслив, що головний редактор кримськотатарської газети «Кирим» Бекір Мамутов звернувся за сприянням до розпорядника цих коштів – міністра соціальної політики України Наталії Королевської, однак Королевська перенаправила це звернення в Рескомінформ АРК.

Рефат Чубаров вважає відповідь заступника голови Рескомінформу АРК Айдера Емірова образливою, в якій той стверджує, що газета заснована трудовим колективом редакції і, «відповідно, редакція газети повинна знаходитися на самоокупності».

Чубаров заявив, що у Емірова «не вистачило сміливості вказати міністру соцполітики на те, що порятунок газети «Кирим» знаходиться в її, міністра, руках, достатньо лише Мінсоцполітики виконати відповідну статтю Держбюджету України в частині фінансування кримськотатарської газети «Кирим».

«Здавалося б, Айдер Еміров далеко не новачок у видавничій справі, при цьому, якщо вірити його запевненням на різних журналістських семінарах і круглих столах, усвідомлює необхідність фінансування державою етнічних ЗМІ, які в силу об’єктивно існуючих причин не можуть бути самодостатніми у фінансовому плані…» , – написав Чубаров.

Так само Чубаров переконаний, що той факт, що чиновник Рескомінформ АРК досі сам не знає «про джерела фінансування» газети», говорить багато про що.