Меню

Джемілєв: Від керівництва України щодо питання проведення Міжнародного форуму досі немає чіткої відповіді

11 Квітня 2013
Джемілєв: Від керівництва України щодо питання проведення Міжнародного форуму досі немає чіткої відповіді

Про це глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв заявив 11 квітня 2013 року на виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, виступаючи з питання щодо необхідності проведення Міжнародного форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.

«Три роки тому Національний з’їзд кримських татар (Курултай), аналізуючи ситуацію, що склалася в питанні відновлення прав і вирішення соціальних проблем кримськотатарського народу, ухвалив на своїй сесії рішення ініціювати скликання Міжнародного форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні з метою залучити до вирішення цих проблем також зусилля міжнародного співтовариства», – інформував учасників виїзного засідання Мустафа Джемілєв, додавши, що за минулий час в цьому плані проведена значна робота.

За словами М.Джемілєва, виключно всі акредитовані в Україні посли країн Євросоюзу, а також Туреччини, США та Канади, глави акредитованих в Україні міжнародних організацій висловили повну готовність брати участь у роботі Міжнародного форуму під егідою ОБСЄ. Більш того, повну підтримку проведенню Міжнародного форуму висловив і Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики добросусідства Штефан Фюле. Глава Меджлісу також нагадав, що питання щодо проведення Міжнародного форуму з проблем депортованих було предметом обговорення і знайшло підтримку на Парламентських слуханнях з проблем міжнаціональних відносин у Верховній Раді України 11 лютого 2012 року.

«За ініціативи ОБСЄ та структур ООН були сформовані шість груп незалежних експертів з усіх аспектів проблем депортованих, – продовжив М.Джемілєв, коментуючи підготовчий процес для майбутнього проведення в Україні Міжнародного форуму. – Аналітичні доповіді експертів вже підготовлені і представлені в ОБСЄ. Верховний комісар ОБСЄ у справах національностей Кнут Воллебек надіслав до Міністерства закордонних справ України та Адміністрації Президента України розроблену Концепцію Міжнародного форуму, яка передбачає також і створення Спеціального Міжнародного фонду для вирішення соціальних проблем депортованих. Однак, від керівництва України з цього питання поки немає чіткої відповіді. Проведення ж форуму без активної участі України значно втратить свою значимість».

Голова підкомітету з питань етнополітики, прав корінних народів і національних меншин, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв виступив з пропозицією направити від імені Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин листи на ім’я Міністра закордонних справ України Леоніда Кожари, який в 2013 році одночасно є головуючим в ОБСЄ, і Президента України Віктора Януковича з проханням в найближчі терміни дати відповідь і висловити своє ставлення до Міжнародному форуму з питань відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні.