Меню

Чубаров: метою російських окупантів є витіснення кримських татар із Криму

30 Серпня 2023
Чубаров: метою російських окупантів є витіснення кримських татар із Криму

Так звана “влада” тимчасово окупованого Росією Криму намагається утримувати свої позиції шляхом посилення репресій і пропаганди, оскільки розуміє, що деокупація півострова наближається. Російські окупанти повернулися до практики масових обшуків і арештів кримських татар. 

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

“Ми пов’язуємо посилення репресій з тими подіями і процесами, які відбуваються і дають надію на звільнення Криму від російських загарбників. Відповідати за скоєні злочини вони намагаються утримуючи свої позиції, посилюючи репресії, переслідування людей. І, загалом, російська окупація в цьому плані нічим не відрізняється від інших історичних етапів в історії Криму. Наймасовіші розстріли мирних жителів Криму були буквально останні тижні перебування фашистських окупантів у 1944 році. І те ж саме можна перенести паралель на наш сьогоднішній час”, — сказав він.

Чубаров назвав два механізми, за допомогою яких окупанти намагаються утримувати контроль над суспільством. Перше — це пропаганда і друге — це залякування суспільства шляхом репресій..

“Новацією було те, що, коли ці 23 затримані кримські татарини були у відділенні поліції, туди прийшли і працівники російських окупаційних “військових комісаріатів”, і вони почали виписувати чоловікам “повістки” у “військові комісаріати”, щоб вони з’явилися в певний день. Це нове в політиці репресій російських окупантів у Криму”, — повідомив Чубаров.