Меню

Будь-які спроби розколу кримськотатарського народу отримають гідну відсіч

23 Березня 2012
Будь-які спроби розколу кримськотатарського народу отримають гідну відсіч

22 березня 2012 року до будівлі Київського районного суду м. Сімферополя з багатьох регіонів Криму прибули кримські татари, кількість яких явно перевищила 2500 чоловік.

«Головною причиною, що спонукала нас зібратися біля будинку суду, – пояснювали присутні співвітчизники, – є обурення, що охопило нас після отримання звістки про те, що деякими співвітчизниками, що дискредитували себе політичною всеядністю, непомірними амбіціями, що переходять в непристойні форми поведінки, робляться нові спроби внесення розколу у єдність нашого народу».

При цьому, присутні співвітчизники, серед яких було багато ветеранів кримськотатарського національного руху та молоді, особливо різко і негативно висловлювалися на адресу Руслана Бальбека, чиє ім’я з недавніх пір стало набувати скандальної популярності внаслідок вчинення ним епатажних і брудних за своєю суттю витівок, що суперечать загальноприйнятим нормам поведінки і національним традиціям кримських татар.

Цього разу, Руслан Бальбек подав позовну заяву «про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування відомостей, які не відповідають дійсності», щодо Голови Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата України Мустафи Джемілєва, всеукраїнської газети «День» і кримськотатарської газети «Авдет».

Відповідно до заяви, позивач вважав ряд висловлювань, що містяться в інтерв’ю Голови Меджлісу Мустафи Джемілєва кореспонденту газети «День» Миколі Семені під назвою: «Мустафа Джемілєв: Спецслужби Росії розпочали «переорієнтацію» Криму з розколу кримських татар», як образливі для себе і зажадав від суду визнати їх неправдивими, а заодно присудити йому в якості компенсації «за моральний збиток» грошову суму в розмірі 30 000 гривень.

Оскільки зал суду не міг вмістити тисячі людей, які вирішили використати своє конституційне право бути присутніми на відкритому судовому засіданні, всередину судового будинку пройшли 10 представників присутніх, а решта стали чекати біля будинку суду.

Однак, на перше відкрите судове засідання, що проходило під головуванням судді Київського районного суду м. Сімферополя Діденка Д.А., сам Бальбек Р. не з’явився, пославшись на відрядження за межі Криму в якості помічника народного депутата України Шенцева Д.А . (Фракція Партії регіонів), на громадських засадах.

На прохання представників відповідачів судової справи, суддя Діденко долучив до справи ряд документів, у тому числі ті, що підтверджують обгрунтованість публічних характеристик, що містяться в інтерв’ю Мустафи Джемілєва щодо Бальбека Р.

Згідно озвученого, за рішенням судді Київського районного суду м. Сімферополя Діденка Д.А., у зв’язку з неявкою позивача, засідання відкладено на 9 квітня 2012 року, на 15 годину.

Тим часом, тисячі людей, які очікували закінчення засідання біля будинку Київського районного суду, голосно скандували на підтримку Меджлісу – вищого представницького органу кримськотатарського народу і його лідера Мустафи Джемілєва: «Мустафа», «Меджліс», «Ватан», а на адресу позивача – Руслана Бальбека – слова «Маскъара» і «Ганьба».

Тут же відбулося спілкування присутніх, перед якими виступили Муфтій мусульман Криму hаджі Еміралі Аблаєв, ветеран кримськотатарського національного руху, в’язень радянських таборів Арсен Альчиков, перший заступник Голови Меджлісу, депутат Верховної Ради Криму Рефат Чубаров, голова Бахчисарайського регіонального меджлісу Ахтем Чийгоз.

Всі виступаючі відзначили, що дії Бальбека Р. і йому подібних, слід оцінювати як чергову спробу внесення розколу у єдність кримськотатарського народу. На цей раз противники відновлення прав кримськотатарського народу намагаються задіяти в своїх інтересах тих, хто і раніше виступав проти рішень Курултаю кримськотатарського народу, і тому були рішуче відкинуті кримськотатарським народом, в тому числі і на виборах депутатів Верховної Ради Криму і місцевих рад у жовтні 2010 року.

У виступах також зазначалося й про те, що всі ці спроби, скоординовані антикримськотатарськими силами, робляться напередодні Міжнародного форуму з відновлення прав кримськотатарського народу на своїй Батьківщині, забезпечення його безпеки і гарантій розвитку в Україні, необхідність проведення якого підтримана багатьма країнами та міжнародними організаціями.

При цьому, перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров підкреслив, що провокатори вже готують інший підлий крок – зрив Всекримського жалобного мітингу, присвяченого пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який щороку проводиться в Сімферополі 18 травня.

Перед тим, як розійтися, люди, що зібралися, підтвердили свій намір знову використовувати 9 квітня 2012 року своє конституційне право бути присутніми на відкритому судовому засіданні.

Таким чином, вже сьогодні можна прогнозувати, що на кожне судове засідання будуть збиратися сотні і тисячі кримських татар для того, щоб сказати своє рішуче «НІ» будь-яким провокаціям, спрямованим проти єдності кримськотатарського народу.