Меню

Бельгія відзначила День кримськотатарського прапора

04 Липня 2024
Бельгія відзначила День кримськотатарського прапора

У Бельгії відбувся захід “Два прапори — єдина країна”, присвячений Дню кримськотатарського прапора. Захід організували за ініціативи Посольства України в Королівстві Бельгія, спільно з Ukrainian Voices RC, кримськотатарською спільнотою в Бельгії та Кримськотатарським Ресурсним Центром.

Про це повідомляє Посольство України в Королівстві Бельгія у Facebook.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров виступив з вітальним словом. Крім того, до учасників звернувся і голова Платформи “Міжнародна співпраця” Всеукраїнської асоціації муніципалітетів Богдан Келичавий.

“Висловлюємо велику вдячність Голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову за участь у відзначенні Дня кримськотатарського прапора в Бельгії”, — йдеться у повідомленні.

Водночас тимчасова повірена у справах України в Бельгії Наталія Аношина виступила з промовою.

“Блакитний прапор із золотистою тамгою — це символ боротьби за право жити на рідній землі, символ боротьби за свободу і право на самовизначення. Цей прапор в окопах та на передовій поруч із захисниками Української держави, він є свідченням сили і відважності всього кримськотатарського народу”, — наголосила вона.

У Посольстві України відзначили, що під час заходу Ульвіє Сеїтосманова виконала народний танець, також звучали і музикальні композиції з кримськотатарського фольклору Джеміля Карікова.

Наприкінці заходу всіх гостей пригощали традиційною кримськотатарською кавою та особливим печивом кураб’є.

“День кримськотатарського прапора слугує нагадуванням про опір кримськотатарського народу та рішучість зберегти свою культуру та ідентичність. Віримо в те, що незабаром український та кримськотатарський прапори замайорять в Автономній Республіці Крим, яка є невіддільною частиною України”, — резюмували у відомстві.