Меню

Активісти опублікували відео викрадення Фархада Солієва

23 Листопада 2023
Активісти опублікували відео викрадення Фархада Солієва

В об’єктив камери відеоспостереження потрапило викрадення співробітниками ФСБ 22-річного кримського татарина Фархада Солієва в окупованому Севастополі 3 листопада. Про це повідомляє Суспільне.

Відповідне відео опублікувала “Кримська солідарність”.

На кадрах видно, як Солієва повели двоє співробітників ФСБ: один в одязі кольору хакі, інший — у темному, цивільному одязі. Вони контролювали рухи кримського татарина жестами руками.

З моменту викрадення пройшло вже 20 днів, але про чоловіка досі немає жодних звісток. Його матір Ленара Сейдалієва зазначила, що “правоохоронні органи” не реагують на її заяви, у тому числі від ФСБ та “прокуратури”.

“Сказали, що передзвонять, але жодної реакції. МВС так само нічого не робить, хоча можна за відео скласти фоторобот, запросити білінги”, — розповіла адвокатка Ліля Гемеджі.

Водночас 9 листопада “поліція” направила “начальнику” окупаційного ОМВС у Сімферопольському районі матеріали дослідчої перевірки, аби він організував повну перевірку.

Що відомо про викрадення Фархада Солієва та Сервера Алієва

3 листопада Солієва та його колегу Алієва відвезли в невідомому напрямку на службовій машині ФСБ. “Співробітники” окупаційного МВС відмовилися порушити кримінальну справу про викрадення і повідомляти рідних про перебіг розслідування тому, що ФСБ нібито “має право утримувати їх протягом 15 діб”.

Волонтери кримської пошукової служби “ЛізаАлерт” призупинили пошуки Фархада Солієва, пославшись на те, що “співробітникі МВС” знають, де перебувають викрадені двоє кримських татар.

Водночас на сайті окупаційних судів немає жодної інформації про те, що до них надійшли справи викрадених кримчан. Адвокати також не знайшли чоловіків в ІТТ і спецприймальниках. ФСБ також не запитували адвокатів за призначенням для захисту їхніх інтересів.