Меню

Адвокат для свого довірителя – і щит, і друг, і броня – Дружина політв’язня про тиск на кримськотатарських адвокатів

07 Жовтня 2022
Адвокат для свого довірителя – і щит, і друг, і броня – Дружина політв’язня про тиск на кримськотатарських адвокатів

Позбавлення адвокатської ліцензії кримських адвокатів — це механізм тиску правоохоронних органів на кримських адвокатів, щоб позбавити голоси підсудних та засуджених та залишити без захисту весь наш народ.

Про це QIRIM.News розповіла дружина в’язня Кремля Сейрана Салієва — Муміне Салієва, коментуючи прохання кримськотатарських політв’язнів повернути їхнім захисникам адвокатський статус.

Салієва зазначила, що захист – це не просто прояв професійного статусу, у кримських татар – це те, що “вбирає їх ментальність і самоідентичність”.

– Тому коли кримські політв’язні дізналися про те, що трьох адвокатів позбавлено адвокатського статусу, вони відреагували написанням десятків звернень, направлених до Федеральної палати адвокатів РФ. Політв’язні незгодні з таким несподіваним. і безпрецедентним рішенням. У своїх зверненнях вони наголосили на високому професіоналізмі адвокатів, їх сумлінності, знанні кон’юнктури матеріалів кримінальної справи з самого початку слідства, закликаючи повернути їм адвокатський статус, – розповіла вона.

Днями політв’язні Криму звернулися до Федеральної палати адвокатів РФ із проханням відновити адвокатський статус кримським юристам — Лілі Гемеджі, Рустему Кямілєву та Назиму Шейхмамбетову. Із заявою до Федеральної палати адвокатів РФ вже звернулися Алім Суф’янов, Сейран Хайредінов, Яшар Муєдінов, Рустем Шейхалієв, Алім Карімов, Ернес Аметов та десятки інших ув’язнених.