Голова Меджлісу взяв участь у заході до Дня спротиву окупації Криму у Варшаві
26 лютого у Варшавському університеті відбувся захід, присвячений Дню спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Подія об’єднала представників дипломатичних місій та академічної спільноти, політиків, експертів і громадських діячів для обговорення ситуації в тимчасово окупованому Криму та висловлення солідарності з Україною і кримськотатарським народом.
Організаторами стали Посольство України в Республіці Польща, Fundacja Krymski Dom та Instytut Studiów Interkulturowych Uniwersytetu Warszawskiego у партнерстві з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим і Меджлісом кримськотатарського народу.
У межах офіційної частини пролунали виступи Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Польща Василя Боднара, представників Варшавського університету та Уряду Республіки Польща.
До учасників заходу з відеозверненнями звернулися Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Турецькій Республіці Наріман Джелял, а також Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Ольга Куришко.
У своїй промові Голова Меджлісу нагадав, що 26 лютого 2014 року стало символом відкритого спротиву кримськотатарського народу російській окупації, а питання деокупації Криму має залишатися серед ключових пріоритетів міжнародного порядку денного. Було підкреслено, що без звільнення Криму неможливі повне відновлення територіальної цілісності України та встановлення справедливого миру.
«Питання Криму – це, без перебільшення, питання майбутнього світової цивілізації. Відновлення територіальної цілісності України означатиме відновлення міжнародного порядку, заснованого на принципах справедливості й міжнародного права, а не на силі. Питання Криму – це також питання майбутнього кримськотатарського народу», – наголосив Рефат Чубаров.
Друга частина заходу була присвячена показу документального фільму «Голос Криму. Наріман Джелял», який розповідає про політичних в’язнів в окупованому Криму та історію Нарімана Джеляла. Стрічку було створено Лабораторією журналістики суспільного інтересу у 2023 році, коли заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу ще перебував у російському ув’язненні в окупованому Криму.
Захід у Варшаві став важливим майданчиком для привернення уваги міжнародної спільноти до системних порушень прав людини в окупованому Криму, підтримки кримськотатарського народу та збереження теми Криму в суспільному й академічному дискурсі.




ФОТО: Ambasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej/Посольство України у Польщі