Зустрічі Мустафи Джемілєва у дипломатичних колах в Анкарі
4 липня 2017 року Лідер кримськотатарського народу, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у рамках свого візиту до Туреччини провів зустріч із Заступником Міністра іноземних справ Турецької Республіки Ахметом Йилдизом. Участь у зустрічі також взяли директор департаменту Кавказу, Центральної Азії та Східної Європи Вурал Алтай, а також голови відділів Емре Озкан та Фатіх Озтурк. Мустафу Джемілєва супроводжували його радник Рустем Умеров та керівник Служби Голови Меджлісу Арсен Жумаділов.
Заступник міністра Ахмет Йилдиз передав вітання Міністра закордонних справ Мевлюта Чавушоглу, який перебував у Женеві на переговорах щодо Кіпру, та підтвердив підтримку територіальної цілісності України. Пан Йилдиз, зокрема, наголосив, що Турецька Республіка вживає необхідні заходи для припинення порушення турецькими суднами заборони навігації в кримських портах.
Мустафа Джемілєв подякував відомству за підтримку України і кримськотатарського народу на всіх міжнародних майданчиках у ці непрості часи. Пан Джемілєв розповів про поточну ситуацію із правами людини на окупованому півострові, звернувши увагу на порушення прав політв’язнів Кремля.
Окремо лідер кримських татар висловив занепокоєння спробами Російської Федерації використати міждержавні та міжнародні відносини для легітимізації анексії Криму. Так, на думку пана Джемілєва, неприпустимим є включення «депутатів» російського парламенту від Криму до складу міжпарламентської групи Туреччина-РФ. Так само неприпустимим є включення «депутата» Держдуми від м. Севастополя до складу ПАЧЕС.
Під час зустрічі лідер кримських татар звернув увагу турецької сторони на діяльність деяких псевдо-кримськотатарських організацій у Туреччині. Зокрема, йшлось про відверту проросійську діяльність громадянина ТР Унвера Селя, яка здійснюється за відкритої підтримки Кремля.
Також у межах візиту Лідера кримськотатарського народу до Анкари відбулась зустріч Мустафи Джемілєва із послом України в Туреччині паном Андрієм Сибігою та послом Польської Республіки в Туреччині паном Мацей Лангом (Maciej Lang). Співрозмовники обговорили ситуацію, яка склалася із правами людини в окупованому Криму. При цьому була звернута увага на вплив російської пропаганди на турецькі ЗМІ. Сторони домовились про подальші скоординовані дії щодо більш широкого представлення та обговорення кримськотатарського питання в дипломатичних колах, насамперед іноземних місій, акредитованих в Туреччині.